KOLARSTWO. Orkiestrowe rozpoczęcie 15. zezonu Cisowianka Mazovia MTB Marathon

2019-04-11 12:47:00

Znana i miła kolarskiemu uchu melodia Mazovii została w tym roku wzbogacona o nowe partie rozpisane na licznych partnerów tego cyklu. Dzięki temu muzyka brzmi świeżo i wciąż wpada do ucha. Zapowiada się kolejny, 15. z rzędu przebój skomponowany ponownie przez Cezarego Zamanę

Tak jak każdy hit zachęca do wystukiwania rytmu stopą czy bębnienia palcami, tak na dźwięk hasła „Cisowianka Mazovia MTB Marathon” nogi tysięcy zawodniczek i zawodników automatycznie zaczynają kręcenie pedałami. Tak właśnie było w ubiegłą niedzielę pod DPD Areną w Legionowie, gdzie swoje jubileuszowe, bo 15. z rzędu ogólnopolskie tournée rozpoczął Cezary Zamana ze swoim sportowym składem. Kolarski maestro zaprosił do koncertowych popisów znane marki – Cisowianka, Continental, GO Sport, Nutrend czy Lirene – przez co brzmienie Mazovii jest jeszcze potężniejsze.

Zaczęło się od mocnego uderzenia, gdy spod nowoczesnej DPD Areny do walki tysiące kolarzy. „Oddzielenie krótszego dystansu Fit od bardziej wymagających dystansów ½ Pro i Pro daje pozytywne efekty: zmniejsza tłok na trasie i podnosi bezpieczeństwo tysiąca zawodników rwących się do rywalizacji po zimowej przerwie” – komentował na gorąco ze swojego pick-upa dyrygujący wszystkim Cezary Zamana.

Towarzyszył kolarzom, gdy ci dojeżdżali do ważnej tegorocznej nowości, czyli liczącego 6,5 kilometra odcinka specjalnego Continental. „W środku wszystkich dystansów zawodnicy mieli do pokonania ten szczególny fragment trasy” – tłumaczył Cezary Zamana, spoglądając, jak kolejni kolarze radzą sobie ze stromym podjazdem, by następnie odzyskać utraconą prędkość na zjeździe. „Mamy tu profesjonalnie zorganizowany pomiar czasu dla każdego uczestnika. To bodaj pierwszy raz w historii wszelkich zawodów, może i na świecie, że na takiej próbie zawodnicy z różnych dystansów mogli się bezpośrednio porównać swoje umiejętności mocy” – zastanawiał się dyrektor sportowy Cisowianka Mazovia MTB Marathon.

Na trasie częstym obrazkiem były uniesione w górę kciuki kolarzy, którzy w ten sposób chwalili nie tylko atrakcyjne trasy podwarszawskiego Legionowo, ale i ich dobre oznakowanie oraz całe zabezpieczenie zawodów. To zawsze ważny test dla organizatorów, by przy tylu startujących i tak wysokich średnich prędkościach, zagwarantować wszystkim bezpieczną jazdę.

Wśród mieszkańców Legionowo, najlepszymi solistami w swoich kategoriach zostali Julia Jankowska i Franciszek Machowicz (na dystansie Hobby), Justyna Kalinowska i Robert Sobótka (na dystansie Fit), Damian Wasiak (na dystansie ½ Pro) oraz Magdalena Kuszmider i Łukasz Góralewski (na dystansie Pro). Równie wiele energii co dorośli w pedałowanie włożyło ponad 70 dzieci, które bawiły się z Rybką MiniMini podczas zawodów dla przedszkolaków.

Dzięki zaufaniu wielu partnerów i sponsorów, na zwycięzców czekały cenne nagrody: bony zakupowe od Continental, vouchery na pobyt w hotelu Narvil Conference & spa, bagażnik rowerowy Inter Pack, upominki dla dystansu Hobby od GO Sport” – wylicza Cezary Zamana. „Ale to sportowa atmosfera Mazovii jest od piętnastu lat jej największym magnesem, niezmiennie skutecznie przyciągającym zawodniczki i zawodników” – podsumowuje.

Maraton w Legionowie był również inauguracją rywalizacji w Continental MTB Mazowsze – regionalnego pucharu, obejmującego także zawody w Mławie, Ciechanowie, Józefowie oraz Piasecznie.

Nie byłoby tak udanych zawodów bez życzliwości ze strony władz Legionowa. Od dawna wspiera nas prezydent Legionowa, Roman Smagorzewski. Bez niego i całego magistratu nie stalibyśmy dziś tu pod DPD Arena. Także i w tym roku udzielił on nam honorowego patronatu. Z kolei Nadleśnictwo Jabłonna umożliwiło nam jazdę po okolicznych lasach” – wymienia Cezary Zamana. „Bezcenne było także wsparcie służb porządkowych, policjantów, straży miejskiej i strażaków, dzięki którym wszyscy czuliśmy się bezpiecznie” – dodaje triumfator Tour de Pologne z 2003 roku.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *