Otwarto wędkarski ośrodek szkoleniowy

2016-07-21 6:32:10

W Serocku otwarto Ośrodek Szkoleniowo-Edukacyjny Polskiego Związku Wędkarskiego w Warszawie Okręg Mazowiecki, który wpisuje się w gminną politykę łączenia miasta z Jeziorem Zegrzyńskim. Budowa ośrodka zrealizowana została w ramach programu na lata 2007-2013 Rozwój rybactwa na obszarach Lokalnej Grupy Rybackiej Zalewu Zegrzyńskiego.

W ramach projektu powstał budynek dwukondygnacyjny o łącznej powierzchni 3130 m2, posiadający salę konferencyjną na 150 osób oraz 12 dwuosobowych w pełni wyposażonych pokoi z łazienkami i aneksem kuchennym. Jest też obszerny magazyn na sprzęt pływający. W obiekcie odbywać się będą szkolenia z zakresu ochrony środowiska, edukacji ekologicznej, zwalczania kłusownictwa, zwiększenia wiedzy na temat rybactwa i wędkarstwa.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł 3 060 000 zł. Zarząd Okręgu Mazowieckiego PZW zrealizował projekt budowy Ośrodka szkoleniowo-edukacyjnego dla dzieci i młodzieży dzięki dofinansowaniu uzyskanemu z Lokalnej Grupy Rybackiej “Zalew Zegrzyński” w wysokości 1 151 000 zł.

UMiG Serock

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *