Oznakuj swój rower

2016-06-29 5:56:48

Komenda Powiatowa Policji w Legionowie ponownie wspólnie z Wydziałem Ruchu Drogowego KSP w Warszawie 2 lipca 2016 r. (sobota) przeprowadzą akcję znakowania rowerów. Działania mają na celu ograniczenie ryzyka kradzieży. Dzięki oznaczeniu, po odnalezieniu roweru przez Policję, będzie można udowodnić, że pochodzi on z kradzieży, oraz odnaleźć jego właściciela.

W sobotę 2 lipca br. w godz. 10.00-14.00 przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Legionowie przy ul. Jagiellońskiej 26 b będzie można bezpłatnie oznakować swój rower.

Akcja Policji po raz drugi w tym roku prowadzone jest po to, by rowery nie trafiły w obce ręce, a w razie gdyby tak się stało, były łatwe do zidentyfikowana. Głównym założeniem i celem znakowania rowerów jest ograniczenie ich kradzieży, a także ograniczenie handlu kradzionymi rowerami lub ich częściami. Baza danych jednośladów umożliwia z kolei dotarcie do właściciela skradzionego roweru w sytuacji jego odzyskania.

171-123939

Poza oznakowaniem policjanci apelują o przestrzeganie kilku podstawowych zasad, dzięki którym można ustrzec się przed kradzieżą roweru:

 • Nie zostawiaj go bez nadzoru, nawet na kilka minut. Jeśli pozostawiasz rower na ulicy, zrób to w widocznym miejscu, w miarę możliwości na specjalnym stojaku. Rower zabezpiecz przeznaczonym do tego celu łańcuchem, kłódką lub blokadą – przypnij go do trwałej konstrukcji, np. do stojaka, barierki itp.

 • Nie poruszaj się rowerem sam w miejscach odludnych, zwłaszcza po zmroku.

 • Jeśli Twoje dziecko jeździ rowerem, lepiej gdyby poruszało się nim pod nadzorem kogoś dorosłego,

 • Nie trzymaj roweru na balkonie znajdującym się na parterze i niższych piętrach, złodziej potrafi wejść nawet na II piętro i stamtąd ukraść rower. Nie zostawiaj swoich “dwóch kółek” na klatce schodowej.

 • Rower najlepiej trzymać w garażu, gdy nie dysponujesz garażem – w dobrze zabezpieczonej piwnicy.

Osoby, które będą chciały oznakować swój rower zapraszamy z dowodem osobistym, dowodem zakupu (paragon, faktura). Dzieci mogą przyjechać oznakować swój rower pod opieką dorosłych posiadających dokument tożsamości.

źródło: KPP Legionowo, fot. policja.waw.pl

Komentarze

2 komentarze

 1. kiko odpowiedz

  Kupiłem besta w media expert na promocji i raczej nikt go nie ukradnie bo nei zna marki, ale i tak oznaczę pewnie.

 2. try odpowiedz

  Niestety oznakowanie nie zabezpiecza roweru przed kradzieżą, ale i tak jak kupiłem nówkę w media expert to od razu oznakowałam, bo akurat policja prowadziła taką akcję u mnie na osiedlu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *