Paczki świąteczne dla firm, czyli stylowy upominek na Boże Narodzenie

2017-11-18 9:03:05

Co prawda, jest dopiero polowa listopada, jednak z wielu istotnych, rozmaitych względów już teraz warto pomyśleć o doborze upominków dla firm. Ta czynność przez wiele firm jest zaniedbywana lub po prostu traktowana po macoszemu, czyli bez należytej staranności. Tymczasem, upominki i świąteczne paczki dla firm to nie tylko sam gest, mający sprawić klientowi przyjemność, ale także istotny element kształtowania wizerunku firmy. Wielu przedsiębiorców ma problem z wyborem konkretnego rodzaju upominków: nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ wybór jest naprawdę bogaty. Z wielu względów wydaje się jednak, że najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji są wysokiej jakości kosze i paczki świąteczne dla firm, przygotowane specjalnie jako forma upominku dla klientów firmy.

 

Paczki świąteczne dla firm

Jak wspomniano, świąteczne upominki dla klientów firmy są ważnym czynnikiem w kształtowaniu wizerunku przedsiębiorstwa. Takie stwierdzenia nie objaśnia jeszcze jednak wszystkiego. Sama fraza “kształtowanie wizerunku” brzmi nieco chłodno i nie do końca oddaje istotę rzeczy. Mówiąc inaczej można stwierdzić, że Święta Bożego Narodzenia to znakomita okazja na zacieśnienie relacji klienta z firmą. Aby jednak było to możliwe, konieczne jest stworzenie odpowiedniej, przyjaznej, niemal rodzinnej atmosfery. Uśmiech pracowników, świąteczny nastrój, życzenia z okazji Świąt- to wszystko jest oczywiście ważne. Jednak, jak doskonale wiadomo, nie ma Świąt Bożego Narodzenia bez świątecznych prezentów. Jeśli więc świąteczne budowanie relacji z klientem nie polegać tylko na kilku gestach, konieczny jest zakup odpowiednich świątecznych upominków. Najlepiej, aby były to prezenty łączące w sobie kilka podstawowych, najbardziej istotnych, potrzebnych w tej sytuacji atrybutów. Wieloletnia praktyka dowodzi, że w tej roli przeważnie najlepiej sprawdzą się gustowne, profesjonalnie profilowane pod konkretnego klienta paczki świąteczne dla firm.

Paczki świąteczne dla klientów: dlaczego warto je wybrać?

Na rynku istnieje wiele możliwości w zakresie świątecznych upominków dla firm. Problem z poszczególnymi prezentami jest jednak taki, że albo są one ryzykowne pod względem swojej funkcjonalności, a czasami nieco pretensjonalne(pióra wieczne, markowe długopisy i tak dalej), albo tanie i niskiej jakości, przez co nie można uważać ich za stosowny i skuteczny sposób kształtowania pozytywnego wizerunku przedsiębiorstwa. Paczki świąteczne dla firm to rozwiązanie wykazujące wszystkie istotne w tym wypadku cechy. Z jednej strony, zawartość paczek jest zróżnicowana, dzięki ryzyko “nietrafienia z prezentem” jest niewielkie. Z drugiej zaś strony, profesjonalne, gustowne paczki świąteczne dla firm to upominek w dobrym stylu, a jednocześnie zawierający w sobie typowo świąteczny akcent. Dlaczego jest to istotne? Kreowanie wizerunku firmy powinno być przemyślane. Częścią tego procesu jest, jak wiadomo, tworzenie odpowiedniej atmosfery, dzięki której klient zaczyna traktować firmę w sposób bardziej osobisty. Aby jednak było to możliwe, należy umiejętnie profilować poszczególne działania. Czy pióro wieczne lub markowy długopis to odpowiednie prezenty z okazji Świąt Bożego Narodzenia? Być może tak, ale raczej jedynie w realiach relacji prywatnych. W wymiarze relacji biznesowych takich prezent ma charakter bezosobowy, w żaden sposób nie nawiązuje do charakterystyki danej okazji i nie stanowi elementu budowania odpowiedniej atmosfery.

Wśród dostępnych na rynku rozwiązań na pierwszy plan bez wątpienia wyróżniają się produkty oferowane przez firmę Nobilia, która od lat zajmuje się komponowaniem stylowych paczek świątecznych dla firm i przedsiębiorstw. Wśród dostępnych koszy i paczek upominkowych można znaleźć wiele różnych wariantów, dzięki czemu można dopasować charakter paczki zarówno do wizerunku firmy, jak i indywidualnej charakterystyki poszczególnego klienta.

Komentarze

2 komentarze

  1. Pomysły na prezenty odpowiedz

    Stylowy upominek dla klienta czy pomysł na prezenty świąteczne dla pracowników to co roku wyzwanie… Najczęściej głowię się, jaki prezent dla kluczowego klienta sprawi mu radość oraz co kupić dla pracowników na święta, by poczuli się wyróżnieni i zmotywowani. Kosze świąteczne, vouchery podarunkowe lub bony kwotowe – to sprawdza się najlepiej.

  2. Michal odpowiedz

    Ja nie wysyłam paczek, ale za to firmowe kalendarze. Praktyczne i przydatne, przeciez kazdy ma w swoim domu kalendarz, co wiecej zazwyczaj wisi w jakims widocznym miejscu, wiec tak czy siak logo firmy i najwazniejsze informacje sa widoczne. Warto sie wybrac na Remadays 7-9 lutego, ja tam znalazlem upominki dla klientow (dlugopisy i breloki), kalendarze zamawialem w tej samej firmie i oczywiscie jako staly klient dostalem rabat. Na nastepne targi tez sie wybieram, moze akurat cos mi w oko wpadnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *