Facebook

Paliwowy złodziej w rękach policji

2016-07-21 12:23:52

Kryminalni z Legionowa rozwiązali zagadkę kradzieży paliwa z samochodów. Z ustaleń policjantów wynika, że 44-letni Mirosław N. wywiercał otwory w zbiornikach i spuszczał olej napędowy lub benzynę, a następnie sprzedawał paliwo po okazyjnej cenie. Policjanci przesłuchali i przedstawili mężczyźnie zarzuty kradzieży z włamaniem. Może mu teraz grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

Informacje o znikającym z samochodów paliwie dotarła do policjantów w lipcu br. czterokrotnie. Z zawiadomień o przestępstwie wynikało, że z zaparkowanych w Legionowie i Jabłonnie samochodów ciężarowych oraz osobowych kradzione jest paliwo. Łącznie ustalono, że łupem złodzieja padło około 400 litrów oleju napędowego i 20 litrów benzyny. Straty oszacowano na 6.5 tysiąca złotych.

Kryminalni po wytężonej pracy wpadli na trop prawdopodobnego sprawcy. Po wstępnych ustaleniach 44-letni Mirosław N. mieszkaniec Legionowa został zatrzymany. Mężczyzna podczas rozmowy z policjantami przyznał się, że nad ranem spuszczał z samochodów paliwo do kanistrów, które później przewoził skuterem, a następnie po okazyjnych cenach sprzedawał je. Zatrzymanemu policjanci przedstawili cztery zarzuty kradzieży z włamaniem. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Może mu grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *