Papierosy i tytoń bez akcyzy

2016-04-25 4:17:11

3647 sztuk paczek papierosów oraz 48 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy skarbowej ujawnili funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją legionowskiej komendy. Papierosy znajdowały się w komórce lokatorskiej w jednym z bloków w Legionowie. Właściciel 67-letni Tadeusz K. już został przesłuchany a zabezpieczony towar trafiły do policyjnego depozytu. Teraz mężczyźnie może grozić grzywna i przepadek mienia.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą legionowskiej Komendy, uzyskali informację dotyczącą przechowywania oraz sprzedaży papierosów i tytoniu bez polskich znaków akcyzy skarbowej pochodzących z przemytu.

Policjanci w sobotę 23 kwietnia po 6 rano udali pod wskazany adres. Tam w pobliżu komórki lokatorskiej czekali na jej właściciela. Kiedy mężczyzna wszedł do pomieszczenia policjanci podążyli za nim. Mężczyzna nie krył zdziwienia. Podczas kontroli funkcjonariusze ujawnili 3647 sztuk paczek papierosów różnych marek i 48 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

Jak ustalili funkcjonariusze skarb państwa został uszczuplony na prawie 120 tysięcy złotych. 67-letni Tadeusz K. został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Tam został przedstawiony mu zarzut, do którego się przyznał. Zabezpieczony towar trafił do policyjnego depozytu. Teraz mężczyźnie może grozić grzywna i przepadek mienia.

źródło: KPP Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *