Park wodny na lato i zimę

2016-07-12 2:52:27

Przy ulicy Królowej Jadwigi powstaje park wodny. Ma to być fontanna składająca się z 15 wystających z ziemi dysz. Znajduje się on na terenie kompleksu, gdzie usytuowane są boiska sportowe oraz plac zabaw dla dzieci.

Od kilku tygodni teren przylegający do boisk sportowych przy ulicy Królowej Jadwigi jest ogrodzony. Za prowizorycznym płotem trwają roboty ziemne wykonywane przy użyciu koparki. Niektórzy mieszkańcy są niezadowoleni, że prace te rozpoczęto właśnie w lecie i to w największe upały, kiedy wszyscy potrzebują ochłody. Obawiają się również, że obiecywana im tzw. ściana wodna zostanie ukończona dopiero na jesieni, gdy nie będzie już nikomu potrzebna. Przebąkują także, że może władze szykują im już lodowisko.

wizualizacja UM Legionowo

wizualizacja UM Legionowo

Według informacji urzędu miasta plac wodny zostanie otwarty już na przełomie lipca i sierpnia. Plac ten ma mieć wymiary 22 x 8 m. Zaprojektowany został jako fontanna o 15 dyszach zasilanych za pomocą przyłącza wodociągowego. Dysze maję będą emitować strumienie wody o różnych kształtach i wysokości. Mają być także podświetlone reflektorami LED.

WD

Komentarze

5 komentarzy

 1. Jan odpowiedz

  Lepiej by te pieniądze przeznaczyli na budowę nowego żłobka bo już i tak mamy “przeludnienie ” a nikt z władz miasta i powiatu nie zauważa problemu. Pozatym remont skrzyżowania przy ul. Piłsudskiego. to następne wywalenie pieniędzy.

  1. Daro odpowiedz

   Rozbieżności pomiędzy tym co robią władze miasta a realnymi potrzebami mieszkańców są w Legionowie kolosalne
   Owszem nie miałbym nic przeciwko budowie parku wodnego ale jeżeli park wodny buduje się ZAMIAST żłobka, przedszkola
   Jeżeli park wodny powstaje KOSZTEM komunikacji miejskiej której tak naprawdę nie ma to jest coś totalnie
   NIENORMALNEGO

 2. Ewa odpowiedz

  Smogorzewski uprawia mega populizm, wszystko żeby utrzymać się przy władzy. 🙁 Ewa

 3. Krzysztof odpowiedz

  Jaja za 625 tys. zł, to faktycznie przerost formy nad treścią.

 4. Adela odpowiedz

  To są jakieś jaja 625 tysięcy za mini fontannę, 15 dysz to przecież jedna dysza na 12 m2, czyli obrazowo jedna dysza na salon w mieszkaniu w bloku.
  Znając poślizgi i trudności będzie gotowy na zakończenie lata. Obieg zamknięty będzie wymagał dodatkowych filtrów i chemii – lub zakazu wchodzenia i dotykania wody (tak jest w niektórych miastach).
  Nie będzie basenu al będzie pseudo fontanna – tylko po co, skoro na basen możemy jechać do innej miejscowości (słowa włodarzy) to na fontanny i to duże lepsze także (dojazd nawet pociągiem).

  Zamiast wybudować coś praktycznego buduje się za dużą kasę jakieś kolejne badziewie. Gorzej niż za komuny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *