Facebook


Parkują na trawnikach

2016-04-15 11:36:09

Działka nr 1/30 na osiedlu Piaski w Legionowie została ogrodzona blaszanym płotem. Władze miasta postanowiły bowiem, pomimo protestów mieszkańców, zbudować tam budynek mieszkalny z 30 mieszkaniami i usługami w parterze.

Powodem protestu mieszkańców wspólnot mieszkaniowych Zegrzyńska 31, Zegrzyńska 37 oraz Zegrzyńska 55 były obawy o likwidację ostatniej wolnej przestrzeni na osiedlu. Ich zdaniem było to ostatnie miejsce, które mogło być wykorzystane na cele społeczne oraz rekreację. Obawiali się również, że w przypadku budowy nowego bloku zabraknie miejsca do parkowania samochodów. Przede wszystkim jednak, ich zdaniem, budowa przez gminę mieszkań na sprzedaż jest niezgodne z prawem. O sprawie pisaliśmy już wielokrotnie. Teren, na którym obecnie rozpoczęła się inwestycja wcześniej wykorzystywany był po części jako boisko, a po części jako parking dla samochodów. Zagrodzenie terenu spowodowało, czego można było się domyślać, problemy z miejscami parkingowymi. Mieszkańcy zaczęli więc, z powodu braku lepszego miejsca, parkować na okolicznych trawnikach. Od kilku dni niektórzy mieszkańcy wciąż dzwonią na policję i straż miejską, aby usunęła pojazdy z trawników. Inni natomiast tłumaczą, że zgodę na parkowanie w takich miejscach wyraziła wspólnota mieszkaniowa. Sytuacja wydaje się nie do rozwiązania, bo władze miasta wcześniej nie pomyślał jak rozwiązać ten problem.

WD

Komentarze

2 komentarze

  1. Karol odpowiedz

    To prawda – tak właśnie myśli Smogorz i jego kumple. Myślą, że ludzie są tylko po to żeby się zrzucać na ich hulaszcze życie. Karol

  2. Adela odpowiedz

    Nie nauczyli jeszcze że władza wie lepiej. Co im tu będą jakieś leszcze bruździć, do roboty i płacić podatki by żyło się lepiej. Nie ma gdzie parkować, to chyba za dobrze się powodzi trzeba zwiększyć podatki, jakiś domiar za samochód i po krzyku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *