Perły samorządu – nie wszystko złoto co się świeci

2016-06-01 5:51:04

W rankingu organizowanym przez Dziennik Gazetę Prawną – “Perły samorządu 2016” w kategorii miast poniżej 100 tys. mieszkańców prezydent Roman Smogorzewski zajął II miejsce, a Legionowo IV. Niestety pozycję ustalano na podstawie oceny ankiet, które – wypełnili sami zainteresowani.

Celem rankingu włodarzy, w którym Roman Smogorzewski zajął II miejsce, było zbadanie jakim menedżerem i liderem jest włodarz oraz na ile korzysta on z potencjału pracowników i mieszkańców. Natomiast przy ocenie miast, gdzie w swojej kategorii Legionowo znalazło się na IV miejscu, brano pod uwagę działania gmin, które wykraczają poza obowiązki nałożone ustawowo. Można by więc powiedzieć – to sukces.

Sami wystawili laurkę

Gdy jednak wczytamy się w szczegóły, okazuje się, że pozycję w rankingu, w którym na perly2dodatek brali udział tylko prenumeratorzy gazety, ustalano na podstawie danych liczbowych oraz ankiet (treści ankiety dotychczas nie udostępnili nam także organizatorzy). Na domiar złego ankiety te wypełniali sami zainteresowani czyli urzędy. Żadnego wpływu nie mieli więc na to ci najważniejsi czyli mieszkańcy Legionowa. Zapewne nie było tam również takich rubryk naginanie i łamanie. A z pewnością nie brano pod uwagę takich kryteriów jak ilości spraw w prokuraturze i ilości postępowań przeciwko własnym mieszkańcom.

Lukrowanie rzeczywistości

Wychodzi więc na to, że ważniejsze od rzeczywistych osiągnięć, było to w jaki sposób urzędnicy odpowiedzieli na pytania i jaką laurkę wystawili swoim szefom. A tu nie mamy wątpliwości, w dziedzinie propagandy sukcesu, lukrowania rzeczywistości i wmawiania, że to co czarne jest białe, a nawet różowe, mamy w Legionowie prawdziwych fachowców.

Marzą o kacyku

Przykładem może być to w jaki sposób propagandowe, finansowane przez Urząd Miasta Legionowo, pisma opisują to wydarzenie. Jedna z tych gazet umieściła Smogorzewskiego na swojej pierwszej stronie w koronie, niczym cara, z podpisem “Roman I Wielki”. Gdzie indziej nazywają go swoja “perełką”. Widać stąd, że najwyraźniej samorząd, państwo prawa i demokratyczne rządy są im nie w smak. Marzy im się za to kacyk w koronie, który miasto traktuje jak prywatny folwark, a uległych nagradza ochłapami ochłapami z samorządowego stołu.

PAWEŁ SZYLING

toiowo@toiowo.eu

Komentarze

8 komentarzy

 1. Zenek odpowiedz

  Pijawki i pasożyty
  Dostałem do skrzynki kolejne propagandowe pisemko sławiące Romana S.
  Nazywa się Miasto Mieszkańców, a z treści wynika, że to miasto kliki ,która od lat pasożytuje na organizmie miasta. Zenek

 2. Daro odpowiedz

  Współczuję człowiekowi który zasiądzie w fotelu po naszej “Perle Samorządu”
  Przez te kilka lat rządów zrobiono w Legionowie tyle złego że odkręcenie tego wszystkiego będzie niemożliwe
  Tak nas załatwił “Najlepszy Prezydent w dziejach Legionowa”
  I “Prezydent który tak kocha to miasto”
  cytaty pochodzą od dupowłazów

 3. Tomek odpowiedz

  Tylko SMRÓD zostanie po Romanie !!!! a on pisze że chciałby coś po sobie zostawić …2

 4. Karol odpowiedz

  Dumny nie jestem z tego co dzieje się w Legionowie. I wstyd mi za mieszkańców, którzy wybrali Smogorzewskiego, Rosiaka i całą resztę. Ci ludzie dorabiają się fortun kosztem mieszkańców.
  A za ich krótkowzroczną politykę zapłacą przyszłe pokolenia. Karol

 5. Jolka odpowiedz

  Zaklinają rzeczywistość. Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą.

 6. Kamila odpowiedz

  No gustowna ta czapeczka. Płaszczą się przed nim w tej Miejscowej gazecie jak w przed przywódcą Korei Północnej albo jakiegoś bantustanu.

 7. Zenon odpowiedz

  Smogorzewski w koronie. Roman I Wielki?
  żenada !!!

 8. Zenon odpowiedz

  Wielka Ściema!!!
  Te plebiscyty na podstawie ankiet, które wypełnia sam zainteresowany to ściema. Jak sam wystawi sobie przekręciarz laurkę i nałże to ma dostać wysokie miejsce?
  Dlaczego nikt nie zapytał mieszkańców o zadanie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *