POWIAT. Pierwszaki bezpieczne w podróży

2015-06-25 11:31:22

Fundacja Grupy PKP zaprosiła ponad 5000 pierwszaków na lekcję… w pociągu. Wycieczka odbyła się w ramach projektu edukacyjnego Szkoła Przyjazna Bezpieczeństwu. W tej edukacyjnej przejażdżce wzięli udział także uczniowie ze szkół powiatu legionowskiego

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje, więc najmłodsi niebawem ruszą w drogę. Ważne, aby dzieci przed rozpoczęciem wakacyjnej przygody poznały zasady bezpiecznego podróżowania. Dlatego Fundacja Grupy PKP zaprosiła ponad 5000 pierwszaków na lekcję… w pociągu. Wycieczka odbyła się w ramach projektu edukacyjnego Szkoła Przyjazna Bezpieczeństwu.

Szkoła Przyjazna Bezpieczeństwu to program edukacyjny, którego celem jest pokazanie uczniom pierwszych klas szkół podstawowych jak zachować się odpowiedzialnie w codziennych sytuacjach – np. podróżując pociągiem. Organizator programu – Fundacja Grupy PKP, postanowił, że najlepszym sposobem będzie lekcja przeprowadzona w pociągu.  Celem wyjątkowych zajęć było nauczenie maluchów m.in. zasad bezpiecznego poruszania się po dworcach kolejowych,  ale także odpowiedź na pytania: jak kontaktować się z nieznajomymi oraz jak zachować się w sytuacjach awaryjnych. Zanim jednak pierwszaki wsiadły do pociągu, poznały dworzec kolejowy. Co zrobić na przejściu lub przejeździe kolejowym?Jak bezpiecznie wejść i wysiąść z pociągu? Na te i wiele innych pytań najmłodsi poznali odpowiedź podczas edukacyjnej wycieczki.

– Zasad bezpieczeństwa warto uczyć, zwłaszcza najmłodszych. Jednak, aby ta wiedza zadomowiła się w głowach uczniów, należy zadbać by forma lekcji była angażująca i ciekawa. Dlatego zaprosiliśmy ponad 80 szkół z całej Polski do wzięcia udziału w programie Szkoła Przyjazna Bezpieczeństwu, w ramach którego odbędzie się m.in. edukacyjna wycieczka pociągiem. Jesteśmy pewni, że takie zajęcia są potrzebne, a ich największymi beneficjentami są właśnie dzieci – podkreśla Paweł Wojciechowski Prezes Fundacji Grupy PKP.

W edukacyjnej przejażdżce pociągiem wzięli udział także uczniowie ze szkół powiatu legionowskiego. Do zabawy dołączyły pierwszaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Legionowie, Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Serocku oraz Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Praxis” w Łąkach.

Źródło: Highlite PR

Podobne artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *