Pijany spowodował kolizję i chciał wręczyć łapówkę

2016-05-24 5:20:36

Policjanci z wydziału ruchu drogowego legionowskiej komendy zatrzymali 36-letniego obywatela Ukrainy, który spowodował kolizję drogową w stanie nietrzeźwości oraz próbował przekupić funkcjonariuszy w zamian za odstawienie od dalszych czynności służbowych. Ukrainiec miał w organizmie ponad 2,4 promila alkoholu. Teraz odpowie przed sądem za swoje postępowanie. Grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W sobotę 21 maja po godzinie 8.00 policjanci z drogówki zostali wezwani na miejsce zdarzenia drogowego. Kierujący oplem nie zapanował nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie jednej z posesji przy ul. Modlińskiej w Jabłonnie. Funkcjonariusze podczas wykonywania swoich czynności od razu wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Po przebadaniu okazało się, że 36-letni obywatel Ukrainy ostatnio mieszkający w Jabłonnie ma w organizmie 2,4 promila alkoholu, a samochód którym kierował należał do jego pracodawcy.

Mężczyzna po zatrzymaniu kilkakrotnie proponował mundurowym 500 złotych łapówki. Prosił żeby go puścić, a sprawę uszkodzonego ogrodzenia obiecywał załatwić we własnym zakresie. 36-latek został przewieziony do legionowskiej komendy i osadzony w policyjnym areszcie. Prokurator przedstawił mu zarzuty usiłowania wręczenia korzyści majątkowej policjantom w zamian za odstąpienie od dalszych czynności służbowych oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Wobec 36-latka został zastosowany policyjny dozór. Mężczyzna przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *