PIŁKA NOŻNA. Blisko ale… długo

2016-09-13 1:34:38

Sobotnie, wieczorne, wyjazdowe spotkanie drugoligowych piłkarzy Legionovii w stolicy miało dość niecodzienny epilog. Na niespełna dwie minuty przed końcowym gwizdkiem sędziego, nad boiskiem przy ul. Konwiktorskiej zapanowały „egipskie ciemności”. Dopiero po 84 minutach (!) oczekiwań, udało się awarię prądu usunąć i te nieszczęsne dwie minuty meczu – dograć. Remisowy wynik spotkania 2-2(1-2) nie uległ zmianie. Zasadnym pozostaje pytanie, czy w takich okolicznościach, bardziej sensownym nie było zakończenie meczu przed upływem regulaminowego czasu gry…

Remis w drugoligowych derby Mazowsza raczej nie krzywdzi żadnej ze stron tej rywalizacji. W pierwszej odsłonie zdecydowanie więcej z gry mieli goście, czyli zespół Legionovii. W drugiej role się odwróciły. Podopieczni trenera Ryszarda Wieczorka gola zdobyli już w 15 minucie, kiedy po strzale Marcina Wodeckiego i niefortunnej interwencji obrońcy Przemysława Szabata, stołeczny, 34-letni doświadczony bramkarz Dominik Pusek musiał wyciągać piłkę z siatki. Gospodarze stosunkowo szybko wyrównali jednak stan spotkania. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, pozostawiony przez opieki także doświadczony Fabian Pawela (mający za sobą występy m.in. w Podbeskidziu, klubach greckich), strzałem głową nie dał szans Sebastianowi Madejskiemu. Ozdobą pierwszej połowy spotkania był tzw. gol do szatni, strzelony przez Krystiana Wójcika z rzutu wolnego, że sporego dystansu. O takich uderzeniach w okienko bramki przeciwnika mówi się krótko – stadiony świata!

7

Tak pada bramka meczu. Strzela Krystian Wójcik. Fot. Mariusz Sokalski

Od początku drugiej połowy „Czarne Koszule” starały się odrobić jedno-bramkową stratę. Sporo ożywienia w ich szeregach wniosła zmiana Piotra Ćwika na Michała Oświęcimkę. Także kolejne roszady zaordynowane przez trenera Igora Gołaszewskiego skutkowały szybszą i bardziej zdecydowaną grą gospodarzy. Polonia do remisu doprowadziła już w 60 min. meczu. Po „kotle” pod legionowską bramką, gola wyrównującego zdobył nieszczęśliwy strzelec „swojaka” dla Legionovii, czyli P. Szabat. Potem jeszcze wprowadzony na ostatnie pół godziny meczu Michał Zapaśnik mógł uszczęśliwić gospodarzy, ale pewnie on sam do tej pory nie wie, jak gola w doskonałej sytuacji nie zdobył. Potem …

Potem, czyli w samej końcówce meczu, nad boiskiem przy ul. Konwiktorskiej zapanowały wspomniane ciemności, a wznowienie spotkania przerodziło się irracjonalne, blisko …półtoragodzinne oczekiwanie. Zapowiadał się bliski, szybki wyjazd na oddalony od Legionowa o „rzut beretem” stadion przy ul. Konwiktorskiej, a skończyło się niepotrzebnym czasowym mankiem kibiców, piłkarzy, trenerów… Na złośliwości rzeczy martwych (awaria prądu) trzeba sensownie i z refleksem reagować.

Legionovia: Madejski – Goliński, Krotofil, Bajat Kutarba, Garyga (75` Kalinowski), Milewski, Koziara, Płonka (90` Dzięcioł),Wodecki (90` Madeński) – Wójcik (77` Ciach).

TAK GRAŁA II LIGA

Wyniki 8. kolejki:

Polonia Warszawa – Legionovia 2-2, Olimpia E. – Gryf 0-0, Warta – Bełchatów 1-1, Odra – ROW 2-0, Polonia B. – Siarka 0-3, Raków – Radomiak 3-0, Kotwica – Puszcza 1-0, Olimpia Z. – Rozwój 3-2, Stal SW. – Błękitni 2-2.

1.Odra Opole 20 (6-2-0) 18-5

2. Raków Częstochowa 18 (5-3-0) 18-7

3. Puszcza Niepołomice 12 (3-3-2) 7-4

4. Radomiak Radom 12 (3-3-2) 8-9

5. Błękitni Stargard 12 (3-3-2) 11-9

6. Kotwica Kołobrzeg 11 (3-2-3) 9-9

7. Siarka Tarnobrzeg* 11 (3-3-2) 12-10

8. Gryf Wejherowo 11 (3-2-3) 11-9