PIŁKA NOŻNA. Broń lepsza. Pierwszy sparing

2020-01-20 5:44:37

Drugoligowi piłkarze KS Legionovii, przygotowujący się do rundy wiosennej sezonu 2019/2020 rozegrali swoje pierwsze spotkanie sparingowe. W sobotę, na bocznym boisku przy ul. Parkowej podopieczni trenera Bogdana Jóźwiaka ulegli 1-2 (1-0) trzecioligowej radomskiej Broni

W obu drużynach wystąpiło po kilku piłkarzy testowanych. Trzy bramki tego meczu kontrolnego padły jednak po gola zawodników, którzy są już piłkarzami swoich zespołów. Już w 15. minucie gola dającego prowadzenie Legionovii z rzutu karnego strzelił Patryk Koziara, myląc bramkarza gości Krystiana Krupę.

Mecz był w miarę wyrównany, ale w końcówce spotkania radomska Broń przechyliła szalę zwycięstwa na swą korzyść. W 77.minucie 20-letni napastnik Damian Kołtunowicz, po raz pierwszy pokonał Jakuba Stefaniak, a chwilę potem uczynił to po raz drugi 24-letni Przemysław Nogaj. Dwa gole stracone w tak krótkim odstępie czasu nie najlepiej świadczą o koncentracji naszego zespołu, choć wyniki tego rodzaju spotkań kontrolnych są jak to podkreślił trener gości Dariusz Różański, sprawą drugorzędną.
Następny sparing Legionovia zagra u siebie, w najbliższą sobotę (godz. 12) z Pelikanem Łowicz.