PIŁKA NOŻNA. Dramat piłkarza – Poważny wypadek Daniela Kutarby

2018-04-24 11:01:18

 

W niedzielę 15 bm.,, dzień po wyjazdowym spotkaniu z rybnickim ROW-em, legionowski obrońca 25-letni Daniel Kutarba miał poważny wypadek. Jadąc wraz ze swoją dziewczyną quadem, w swoim rodzinnym Zabrzu, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w betonowy słup oświetleniowy. Tragedia miała miejsce kilkaset metrów od rodzinnego domu Daniela

Piłkarz trafił do szpitala z rozległymi i ciężkimi obrażeniami. Ma uszkodzony kręgosłup, złamane dwie nogi, obojczyk, zmiażdżoną rękę, obrzęk mózgu. Jego stan lekarze określili jako ciężki. Daniel znajduje się w stanie śpiączki farmakologicznej. Natomiast jego partnerka po operacji obojczyka opuściła już szpital.

Daniel Kutarba swoją piłkarską przygodę rozpoczynał w zabrskich klubach: Zaborzu, Górniku, Gwarku. Reprezentował też barwy Polonii Bytom, Zagłębia Sosnowiec i ROW Rybnik. Do Legionovii trafił z początkiem ubiegłego sezonu 2016/2017. Rozegrał w barwach naszego zespołu łącznie 32 spotkania Jeszcze dzień przed tragicznym wypadkiem zagrał 90. minut przeciwko. ROW Rybnik.

W legionowskim klubie stan szoku i przygnębienia. Kolegom z zespołu, członkom zarządu klubu trudno zaakceptować, przyjąć do wiadomości to co się stało, to co spotkało tak niespodziewanie Daniela. W ostatni czwartek, w legionowskim kościele Św. Jana Kantego odprawiona została msza w intencji powrotu piłkarza do zdrowia. Sobotnie spotkanie Legionovii przeciwko koszalińskiej Gwardii rozpoczęło od przesłania „Danie trzymaj się!. Jesteśmy z Tobą”. Zespół swoje pierwsze wiosenne zwycięstwo, jak podkreślił na konferencji prasowej trener Robert Pevnik, zadedykował właśnie Danielowi.

Zarząd klubu KS Legionovia KZB Legionovia jest w stałym kontakcie z rodzicami piłkarza. Kontrakt Daniela Kutarby z Legionovią wygasa z końcem trwającego sezonu, ale już teraz władze klubu myślą o tym, żeby ten kontrakt przedłużyć. – Nie wiemy jeszcze na jakich warunkach, ale czujemy się w obowiązku zapewnić piłkarzowi jakieś środki finansowe w tak trudnym dla niego okresie.. Wciąż czekamy na to, jakie dokładnie będą wskazania lekarzy, jaka będzie diagnoza, Być może zostanie uruchomione specjalne konto, za pomocą którego będzie można wspomóc Daniela. Myślimy już także o zorganizowaniu specjalnego meczu charytatywnego z drużyną z wyższej klasy rozgrywkowej – powiedział w jednej z prasowych wypowiedzi prezes Legionovi, Dariusz Ziąbski..

(jb)

 

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *