PIŁKA NOŻNA. Dwa punkty do lidera – MKS Mazur Ełk – KS Legionovia 0-4 (0-2)

2019-05-08 11:58:25

Legionovia wygrała u siebie z Mazurem 3-1, w Ełku wyżej bo, 4-0

Legionovia pewnie wygrała wyjazdowe spotkanie w Ełku. W sobotnim spotkaniu podopieczni trenera Marcina Sasala pokonali miejscowego Mazura 4-0 (2-0), po dwóch golach Piotra Krawczyka i po jednej bramce Eryka Więdłochy i Karola Podlińskiego. Przy jednoczesnym remisie Sokoła w Zambrowie (1-1) dystans legionowian do lidera zmalał do dwóch punktów

Przedostatni w tabeli Mazur Ełk stale ma jeszcze szanse na utrzymanie miejsca w gronie trzecioligowców. Zespół trenera Przemysław Kołłątaja walczy więc ambitnie, na wiosnę wygrał m.in. w Białej Piskiej i Nowym Dworze Mazowieckim. Przeciwko Legionovii Mazur zagrał otwarty futbol i zwłaszcza w pierwszych minutach stworzył kilka niezłych sytuacji pod legionowską bramką.
Nasi zmuszeni do gry kontry prawie pół godziny czekali na pierwszego gola. Podł on dopiero w 26 .minucie. Długie, dokładne podanie z głębi pola na bramkę zamienił Piotr Krawczyk, wyprzedzając obrońcę gospodarzy i lobując bramkarza Adama Radzikowskiego. PoXniej po rogu tuż nad poprzeczką strzelał daniel Choroś, a strzelec pierwszego gola w dobrej sytuacji minimalnie przestrzelił.. Do przerwy było jednak 2-0 dla Legionovii. Dokładne podanie od Patryka Koziary otrzymał Eryk Więdłocha,, który „ściął” do środka mijając dwóch obrońców i strzałem z kilkunastu metrów zdobył bramkę.
Mimo przegrywania 0-2 Mazur po przerwie nie zmienił swej taktyki. Starał się grać ofensywnie, zdobyć kontaktowego gola. Obrona legonowiam trzymała się dzielnie, Jakub Stefaniak nie dawał się zaskoczyć strzałami z dystansu, raz w sukurs przyszło mu piłkarskie szczęście. Pod koniec meczu legionowianie zadali dwa kolejne ciosy. Na 3-0 podwyższył P. Krawczyk (80’), a wynik spotkania ustalił, po podaniu Patryka Paczuka i dośrodkowaniu po ziemi Jakuba Kabali – Karol Podliński. (90’).
Legionovia: Stefaniak – Kabala, Zembrowski, Choroś,, Będzieszak, Zaklika (69.” Karabin), Więdłocha (70’ Wolski),, Koziara (46’ Burkhardt), Janković, Krawczyk (80’ Paczuk), Podliński.