PIŁKA NOŻNA. Dziewiąte! Pelikan – Legionovia 1-2 (1-1)

2021-10-12 12:08:51

Dziewiąte zwycięstwo trzecioligowych piłkarzy KS Legionovii w sezonie 2021/2022. Tym razem wyjazdowe. W niedzielę, w Łowiczu podopieczni trenera Michała Pirosa pokonali miejscowego Pelikana 2-1

Optycznie początek meczu należał do gospodarzy, którzy z animuszem natarli na lidera. Szybko też, bo już w 12. minucie, gospodarze zdobyli prowadzenie. Po faulu w polu karnym Konrada Budka sędzia wskazał „na wapno”, a karnego na gola dla miejscowych pewnie zamienił Tomasz Kolus. Pelikan niespełna trzy minuty cieszył się z prowadzenia. Szybką akcję środkiem pola wyprowadził Dariusz Zjewiński, akcję w narożniku pola karnego zamykał Bartosz Mroczek i celnym strzałem doprowadził do remisu 1-1.
Mecz się wyrównał i nie należał, mimo zmienności akcji, do pasjonujących. Pelikan jest w  III lidze drużyną remisów i przez ponad godzinę wyglądało, że i tym razem w meczu Pelikana nastąpi podział punktów. Nasi co prawda próbowali jeszcze w pierwszej połowie objąć prowadzenie, ale w 25 min. Artur Balicki nie był w stanie skorzystać z nieporozumienia bramkarza z obrońcą miejscowych. Zwycięskiego gola nasza drużyna zdobyła dopiero na 20 minut przed zakończeniem meczu. Tym razem w polu karnym gospodarzy padł „ścięty” przez bramkarza Dawid Papazajn i sędzia bez wahania wyrównał rachunki krzywd. Gola dla naszej drużyny zdobył kapitan zespołu Patryk Koziara. Wynik 2-1 dla Legionovii nie uległ już zmianie, mimo wysiłków z obu stron.
Oto skład Legionoviii z tego meczu: Krzywański – Kaczorowski, Budek, Bujak, Wojdyga, Mroczek, Bajdur, Koziara, Smuga (72’ Szerszeń), Zjawiński (82’ Dobrogost) , Balicki (55’ Papazjan).

Oto inne wyniki 12.kolejki III ligi (gr.1): Legia II – Błonianka 6-2, Mamry – Unia 1-3,Pilica – Polonia 1-2, Broń – Wissa 1-0, ŁKS II – Wikielec 2-2, Znicz – Jagiellonia II 0-3, Lechia – Świt 0-3, Kutno – Ursus 0-0’