PIŁKA NOŻNA. Dżoker w roli głównej

2017-03-14 10:01:03

Drugi wiosenny mecz – drugie zwycięstwo. Po wyjazdowym 5-1 w Zambrowie, tym razem przed swoją publicznością podopieczni trenera Mirosława Jabłońskiego zainkasowali kolejne trzy punkty. Wygrali 3-1 (1-0) z Kotwicą Kołobrzeg, po golu Mateusza Żebrowskiego i dwóch bramkach Krystiana Wójcika, który na boisku pojawił się na 25.minut przede zakończeniem sobotniego spotkania.

Na pomeczowej konferencji prasowej szkoleniowcy obu zespołów prawili swoim przeciwnikom komplementy. Nie były to tylko zwyczajowe dusery, bo mecz był przyzwoitym (jeśli już nie dobrym) drugoligowym widowiskiem. Oczywiście większe powody do zadowolenia miał zwycięzca, czyli M. Jabłoński, ale i on chwaląc swój zespół ściągnął brwi, kiedy mówił o niepotrzebnie straconej bramce w osa tanich sekundach. Trener Ryszard Wieczorek gratulując zasłużonej wygranej gospodarzom, zwrócił przede wszystkim na mankamenty w grze obronnej swojego zespołu, luki w nowej formacji defensywy.

170311MiD133

Tym strzałem Krystian Wójcik podwyższył wynik meczu na 2-0 Fot. fotoMiD

Fakt. O ile goście zupełnie przyzwoicie prezentowali się akcjach zaczepnych, to kiedy przyszło im się bronić, albo zapominali o asekuracji, lub też po prostu nie radzili sobie z ofensywnymi poczynaniami gospodarzy. Potwierdzeniem tej też może być pierwszy gol dla legionowian. W 13.minucie aktywny i dynamiczny dnia Daniel Kraska zaszarżował lewą stroną, bez większego trudu poradził sobie z obrońcą Błażejem Chouwerem, dośrodkował płasko i dokładnie do Mateusza Żebrowskiego, który z kilku metrów nie zmarnował okazji.

W innych sytuacjach pierwszej połowy „pachnących” bramkami górą był golkiperzy obu drużyn: Adam Wilk i Karol Szymański.

LEGIONOWO,  11.03.2017 MECZ 21. KOLEJKA II LIGA SEZON 2016/17 --- POLISH SECOND LEAGUE FOOTBALL MATCH: LEGIONOVIA LEGIONOWO - KOTWICA KOLOBRZEG 3:1 NZ MIROSLAW JABLONSKI  RYSZARD MILEWSKI FOT. DOMINIK BUZE/FOTOPYK

Trenerzy Legionovii, pierwszy – Mirosław Jabłoński i drugi – Ryszard Milewski wymieniają po meczu pierwsze uwagi Fot. fotoMiD

Po przerwie kołobrzeżanie rozpoczęli z większym animuszem i z każdą minutą uzyskiwali coraz większą przewagę optyczną. Wydawać się nawet mogło, że wyrównujący gol wisiał w powietrzu, bo legionowska defensywa miała coraz większe problemy z utrzymaniem w ryzach czy to Bartosza Biela czy też Arkadiusza Lewińskiego. I wtedy właśnie legionowski legionowski szkoleniowiec sięgnął bo swego asa z ławki rezerwowych. Krystian Wójcik pojawił się na ostatnich 25. minut spotkania i pozbawił gości złudzeń na wywiezieńie choćby punktu z legionowia. Na kwadrans przed końcem, po rzucie rożnym, „Wujo” bez przyjęcia kropnął zza szesnastki i piłka zatrzepotała bramce gości. Siedem minut potem K. Wójcik wykazał się instynktem kilera dopadając do piłki odbitej przez K. Szymańskiego i podwyższając wynik meczu na 3-0.

170311MiD134

Radość dżokera po drugiej bramce zrozumiała Fot. fotoMiD

Trzeba oddać gościom, że walczyli do końca i za swoją postawę zostali już w doliczonym czasie gry nagrodzeni honorową bramką. Zdobył ją niezbyt silnym ale precyzyjnym, mierzonym strzałem tuz zza pola karnego Piotr Giel. Rozgrywający dobre spotkanie wysoki, legionowski bramkarz A.Wilk nie był w stanie dosięgnąć futbolówki.

Teraz przed legionowskim zespołem wyjazd do Częstochowy na mecz z Rakowem. Grająca pod presją pierwszoligowego awansu drużyna Marka Papszuna dwa pierwsze swoje mecze przegrała więc na Legionovię z pewnością zmobilizuje się podwójnie.

Oto skład Legiopnovii ze spotkania z Kotwicą Kołobrzeg: Wilk – Grzelak, Krotofil, Bajat, Kalinowski (84’ Miś), Malik, Żebrowski (76’ Goliński), Koziara, Madeński, Garyga (66’ Wójcik), Kraska (81’ Kwiatkowski).

PIŁKA NOŻNA. Tabela II Ligi

Wyniki 21.kolejki:

Legionovia – Kotwica 3-1, Gryf – Raków 2-1, Puszcza – Stal SW. 2-1, Radomiak – Rozwój 0-1, Siarka – Błękitni 1-1, ROW – Olimpia Z. 2-0, Bełchatów – Polonia B. 0-1, Warta – Odra 1-3, Olimpia E. – Polonia W-wa 2-1

18. Polonia Bytom* 13 (6-3-12) 18-32

• Za niespełnienie wymogów licencyjnych trzem zespołom odebrano punkty: 8 – Polonii Bytom, 3 – GKS Bełchatów, 1- Siarce Tarnobrzeg.

W następnej kolejce (18/19 bm.) grają:

Raków – Legionovia (sob. godz..15), ROW – Kotwica, Rozwój – Puszcza, Błękitni – Radomiak, Olimpia Z. – Siarka, Polonia B. – Gryf, Odra – Bełchatów, Polonia W. – Warta, Stal SW. – Olimpia E.

JERZY BUZE

Wojciech Kalinowski nominalnie grał w obronie, ale przede wszystkim był skrajnie ofensywnym pomocnikiem. Rozegrał dobre spotkanie Fot. fotoMiD