PIŁKA NOŻNA. Głowa Karola. Widzew Łódź – Legionovia 1-2 (1-0)

2020-06-16 12:12:08

Dwie bramki zdobyte strzałami głową przez Karola Podlińskiego w końcówce (88’ i 90+6’) meczu w Łodzi przesądziły o dość sensacyjnym zwycięstwie Legionovii nad Widzewem. Nasza drużyna będąca o krok do spadku do III ligi – nie chce tego kroku uczynić. Walczy i w sobotę zakpiła sobie z lidera. Brawo!

Nasi piłkarze przed wyjazdem do Łodzi zapowiadali, że mają plan na Widzew, który po restarcie rozgrywek prezentuje się „cieniutko”, w dwóch meczach zdobył zaledwie punkt. Mieć plan, a umieć go zrealizować to dwie różne sprawy, tym bardziej, że w pierwszym kwadrancie sobotniego meczu (można go było zobaczyć” na żywo” na you tubie) gospodarze zdominowali wydarzenia na boisku.
Po kwadransie impet widzewiaków osłabł, nasi poczynali sobie coraz śmielej. W 15. minucie groźnie z dystansu uderzył Michał Bury. Bliżej celu był trzynaście minut później Piotr Maślanka. Jego mocny strzał z lewej nogi sprzed pola karnego trafił w poprzeczkę bramki bronionej przez Wojciecha Pawłowskiego. Gospodarze mieli problemy z kreowaniem okazji bramkowych. Udało im się jednak strzelić gola w 35. minucie. Piłkę na naszej połowie stracił Marcin Kluska i przejęli ją łodzianie. Estończyk Henrik Ojama podał do krytego „na radar „ byłego pomocnika Rakowa – Adama Radwańskiego a ten precyzyjnym strzałem w tzw. długi róg, pokonał Damiana Podleśnego.

Jednobramkowe prowadzenie gospodarzy utrzymało się do przerwy i tylko przed kilkanaście minut drugiej odsłony Widzew próbował podwyższyć wynik. M.in. 38-letni kapitan rywali Marcin Robak , po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, trafił w poprzeczkę legionowskiej bramki. Dobra postawa naszego golkipera sprawiła, że strzał Konrada Gutowskiego nie trafił do naszej bramki. Nasza defensywa z Danielem Chorosiem na czele trzymała się dzielnie,. „Wiekowy” Widzew im bliżej końca meczu tym bardziej „robił bokami”. Wyraźnie tracił siły, liczył że jedna bramka zaliczki – wystarczy.
I się przeliczył. W nerwowej końcówce naszej drużynie najpierw udało się na doprowadzić do remisu, a potem, w ostatniej akcji meczu, zadać decydujący cios. W 88. minucie z rzutu wolnego dośrodkował z lewej strony P. Maślanka. Jego dośrodkowanie strzałem głową z siedmiu metrów w samo okienko na wyrównującego gola zamienił Karol Podliński. W ostatniej akcji doliczonego czasu gry nasz drużyna zdobyła zwycięską bramkę. Tym razem po kolejnym dośrodkowaniu z rzutu wolnego, tym razem z prawej strony przez Patryka Koziarę , swój wyczyn sprzed kilku minut ponownie powtórzył K.Podliński. Sensacja stała się faktem. Drugi wyjazdowy pojedynek podopiecznych trenera Bogdana Jóżwiaka i drugie zwycięstwo po wznowieniu rozgrywek. Może niech grają już tylko w gościach?
Oto skład naszego zespołu ze spotkania w Łodzi: Podleśny – Bury,Zembrowski, Choroś, Maślanka, Małek (79’ Będzieszak), Koprowski, Koziara, Kluska (82’ Zaklika),Gancarczyk (68’ Bajdur) – Trubeha (60’ Podliński)
Już w najbliższą środę (godz. 12) nasz zespół podejmuje na swoim boisku wicelidera rozgrywek, katowicki GKS. Trzy dni później legionowianie udają się na wyjazdowy pojedynek do Stalowej Woli. Oba mecze jeszcze bez udziału publiczności.

TAK GRAŁA II LIGA
Wyniki 25.kolejki:
Widzew – Legionovia 1-2, GKS – Stal Rz. 3-2, Stal S.W. – Skra 1-2, Znicz – Olimpia 0-0, Gryf – Błękitni 1-3, Resovia – Górnik Ł 1-1, Elana – Garbarnia 1-0, Górnik P. – Lech II 1-1, Pogoń – Bytovia 3-2.

1. Widzew Łódź 48(14-6-5) 50-23
2. GKS Katowice 47(14-5-6) 44-28
3. Górnik Łęczna 43(12-7-6) 33-30
4. Resovia Rzeszów 43(12-7-6) 44-24
5. Olimpia Elbląg 41(10-11-4) 37-24
6. Błękitni Stargard 38(11-5-9) 40-39
7. Bytovia Bytów 37(10-7-8) 35-35
8. Elana Toruń 35(10-5-10) 33-22