PIŁKA NOŻNA. Gryf nam nie leży

2016-10-11 11:55:48

Na tarczy powrócili z Wejherowa legionowscy drugoligowcy. W sobotę zespół trenera Ryszarda Wieczorka przegrał z miejscowym Gryfem 1-2 (0-1), a jedyną bramkę dla naszej drużyny zdobył Ivan Jovanović (69′).

Spotkanie dwóch „średniaków” aktualnych rozgrywek – nie zachwyciło. Zwłaszcza w pierwszej połowie, po zagraniach obu drużyn, zdegustowana publiczność reagowała – jak wynika z relacji portalu lajfy. com – gwizdami . W końcówce tej odsłony gospodarzom udał się jednak zdobyć gola. Mierzonym strzałem z dystansu popisał się obrońca Przemysław Mońka, nie dając szans na skuteczną obronę legionowskiemu bramkarzowi Sebastianowi Madejskiemu.

Legionowianie drugą połowę rozpoczęli z większym animuszem i w jej początkach mieli znakomitą szansę na wyrównanie stanu meczu. W znakomitej, sytuacji przed bramkarzem Gryfa, Dawidem Leleniem znalazł się w 54 min. Arkadiusz Ciach, ale … „koncertowo” spudłował. Gospodarze nastawili się na kontry i osiem minut później prowadzili już 2-0 Po nieudanej interwencji naszej defensywy na strzał z ostrego kąta zdecydował się Daniel Ciechański (wychowanek warszawskiej Polonii) i futbolówka po raz drugi zatrzepotała w legionowskiej bramce.

Nasi nie rezygnowali. W 69 min. Ivan Jovanović zdobył kontaktowego gola. Chwilę później na ładny strzał z dystansu oddał Krystian Wójcik, ale wejherowski golkiper zdołał sparować piłkę na korner. Nasi niby cisnęli, ale zespół trenera Mariusza Pawłaka bronił się coraz większymi siłami. Czynił to na tyle efektywnie, że korzystny dla Gryfa wynik tego meczu nie uległ już zmianie. Tym samym gospodarze przerwali serię trzech spotkań bez zwycięstwa na własnym stadionie i potrzymali przekonanie, że Legionovia jest zespołem, który bez względu na miejsce w tabeli obu drużyn, prezentowaną formę – im leży. Dodam jeszcze tylko, że w Wejherowie nie mógł zagrać młody legionowski pomocnik Sebastian Milewski, który został do kadry Polski (Under-19) na daw spotkania eliminacyjne.

W najbliższą sobotę (godz. 15.30) Legionovia podejmuje na swoim boisku przy u. Parkowej zespół Stali Stalowa Wola.

Oto skład Legionovii ze spotkania z Gryfem Wejherowo: Madejski – Grzelak, Krotofil, Bajat, Kutarba, Garyga (63′ Wójcik), Koziara, Płonka(80’Kalinowski), Madeński (81′ Dzięcioł), Wodecki, Ciach (62′ Jovanović).

TAK GRAŁA II LIGA

Wyniki 12. kolejki:

Gryf – Legionovia 2-1, Bełchatów – ROW 1-0, Stal – Kotwica 3-1, Raków – Olimpia Z. 1-1,, Polonia B. – Błękitni 2-0, Odra – Rozwój 2-0, Polonia W. – Puszcza 0-0, Olimpia E. – Radomiak 4-2, Warta – Siarka 1-3.

1. Raków Częstochowa 26 (7-5-0) 26-10

2. Odra Opole 26 (7-5-0) 22-7

3. Siarka Tarnobrzeg* 19 (5-5-2) 22-15

4. Radomiak Radom 19 (5-4-3) 12-13

5. Gryf Wejherowo 17 (5-2-5) 18-16

6. Puszcza Niepołomice 17 (4-5-3) 10-8

7. Błękitni Stargard 17 (4-5-3) 14-13

8. Olimpia Elbląg 16 (3-7-2) 22-19