Facebook

PIŁKA NOŻNA. Kornery, remis i kartki – Pelikan Łowicz – Legionovia 3-3(2-2)

2018-10-10 9:19:50

Kamil Wolski strzelił bramkę na 3-2 dla Legionovii     
Fot. foto MiD                      

„Hokejowy” wynik, pięć z sześciu bramek zdobytych po rzutach rożnych. W sumie remis, choć Legionovia kończyła mecz 11. kolejki III ligi w Łowiczu w dziewiątkę


Emocji więc sporo, trochę gorzej ze sportowym poziomem tego meczu. Gros bramek zdobytych po stałych fragmentach nie najlepiej świadczy o umiejętnościach defensywnych obu zespołów. Małym alibi dla naszej drużyny może być fakt, że Pelikan na swoim boisku meczu o ligowe punkty jeszcze nie przegrał.
Pierwszego gola dla Pelikana po kornerze w 18. minucie zdobył Michał Żółtowski. Legionovia odpowiedziała dwie minuty później w podobny sposób. Tam gdzie trzeba po dośrodkowaniu znalazł się Kacper Górski i doprowadził do remisu. Gospodarze ponownie na prowadzeni wyszli w 28. nin. Gola zdobyli bezpośrednio z rzutu rożnego , za sprawą Michała Adamczyka. Blokowany bramkarz legionowian – Jakub Stefaniak, nie miał szans na interwencję. Podopieczni Bartosza Tarachulskiego na minutę przed końcem pierwszej połowy ponownie doprowadzili do remisu. Błąd bramkarza łowiczan wykorzystał Eryk Więdłocha.
Sześć minut po z wznowieniu gry, ponownie po kornerze, prowadzenie naszej drużynie dał Kamil Wolski. Nasz zespół starał się dobić gospodarzy, ale gola z akcji strzelić nie potrafił, więc… Na dziewięć minut przed zakończeniem meczu gospodarze doprowadzili do remisu, oczywiście po dośrodkowaniu w pole karne, naszą drużynę „ukąsił” Sebastian Szerszeń. Trzy punkty uleciały Legionovii sprzed nosa, a na dodatek z boiska w końcowych minutach wylecieli Daniel Choroś oraz Patryk Koziara. To osłabienie na szczęście nie zmieniło już wyniku łowickiego meczu (dobry i jeden punkt), ale przetrzebiło wyjściową jedenastkę na najbliższe spotkanie. Legionovia będzie w nim musiała zagrać bez Będzieszaka, Koziary, Więdłochy, Chorosia i Jankovicia. To będzie wyjazdowy mecz Legionovii z Olimpią Zambrów z 13.kolejki, bo spotkanie domowe z rezerwami Legii, z najbliższego weekendu ,zostało przełożone na 24 bm.
Oto skład Legionovii ze spotkania w Łowiczu: Stefaniak – Będzieszak, Górski, Choroś, Weremko, Krawczyk (85’ Burkhardt), Koziara, Janković (70’ Zaklika), Lewandowski (77’ Mazurek), Więdłocha, Wolski (82’ Paczuk).

(jb)

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *