PIŁKA NOŻNA. Łajski we Wrocławiu. Nasi z najlepszymi 

2021-03-17 12:35:18

Drużyna z Łajsk we wrocławskiej hali
Fot. archiwum klubu

Mimo pandemii piłka nadal w grze. Rywalizują, z zachowaniem rygorów bezpieczeństwa, nie tylko seniorzy czy juniorzy, ale także najmłodsi adepci futbolu. Na przykład z powiatu legionowskiego

Jak nas ostatnio poinformował Bartłomiej Flisek, prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego Gigant Smile Łajski, klubu istniejącego od kilkunastu miesięcy, w którym trenuje około 170 dzieciaków, jedna z drużyn tego klubu Under-11, wzięła udział w towarzyskim turnieju  zorganizowanym  na sportowych obiektach Ślęzy Wrocław. W ogólnopolskiej imprezie nie brakowało uznanych, piłkarskich  marek krajowych, a wśród 18 zespołów, także „kopciuszek” z Łajsk, drużyna prowadzona przez trenera Rafała Karolika.

Rywalizowano w zespołach (1+6), a Gigant Smile Łajski na początek trafił do grupy ”A”. Osiągnął w niej następujące rezultaty: 2-2 ze Śląskiem Wrocław, 2-2 z Zagłębiem Lubin, 2-2 z Team Gliwice, 0-1 ze Ślęzą Wrocław i 1-3 z Trzynastką Poznań. Te wyniki pozwoliły drużynie z naszego powiatu awansować do finałowej szóstki imprezy (tzw. golden grup) razem z zespołami Lecha Poznań,  Śląska Wrocław, Cracovii, Jagiellonii i Varsovii Warszawa. Ostatecznie w turnieju bezkonkurencyjnym okazała się drużyna Lecha Poznań i w nagrodę pojedzie do Turynu na sparing z rówieśnikami Juventusu. Drużyna z Łajsk uplasowała się w finałach na piątym miejscu, pokonując 2-1 Varsovię

– Podsumowując turniej, mamy mały niedosyt. W meczach fazy złotej graliśmy jak równy z równym, a czasami nawet byliśmy drużyna przeważającą, lecz nie udało do końca się dowieźć zwycięstwa. Zabrakło nam 2 punktów, by zagrać w wielkim finale. Dla mojego zespołu było to ogromne przeżycie oraz sukces, który zmotywował nas do dalszego działania –  powiedział Rafał Karolik. W najbliższych planach UKS Gigant Smile Łajski ma podobny turniej w okolicach Zakopanego.

Oto skład zespołu UKS Gigant Smile Łajski na turniej Ślęza Cup Under-11: Marcel Stolarski, Krystian Górka, Dawid Jastrzębski, Szymon Traczyk, Oliwer Marczewski, Marek Suchodoł, Michał Bączkowski, Szymon Śledziewski (zawodnik wypożyczony z Akademii Sokoła Serock, wybrany do TOP-7 we Wrocławiu), Jan Kos, Wiktor Pochocki, Oskar Lewoczewicz.

(jb)

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *