Facebook


PIŁKA NOŻNA. Legionovia po zgrupowaniu w Miętnem – W sobotę pucharowa próba

2017-07-07 2:13:01

W ostatnią sobotę drugoligowi piłkarze Legionovii, przygotowujący się do rozpoczynającego pod koniec lipca sezonu 2017/2018, zakończyli kilkudniowe zgrupowanie w Miętnem koło Garwolina. W najbliższą sobotę (15 bm., godz.17) podopieczni trenera Mirosława Jabłońskiego zaprezentują się legionowskim kibicom podczas spotkania rundy wstępnej Pucharu Polski. Przeciwnikiem naszej spadkowicz I ligi , zespół Znicza Pruszków

– W Miętnem, na kilkudniowym obozie przebywało w sumie 26 piłkarzy – mówi trener Mirosław Jabłoński. – Tylko ośmiu z nich reprezentowało wiosną Legionovię. Reszta to nasi wychowankowie oraz piłkarze przebywający u nas na testach. Ich nazwisk nie chciałbym jeszcze ujawniać, choć na portalach internetowych pojawiły się nazwiska pierwszych transferowanych przez Legionovią zawodników. Nie jest to prawda, bo żadne jeszcze umowy nie zostały do końca sformalizowane, a niektóre są już po prostu nieaktualne. Nie będzie np. naszym nowym zawodnikiem z pewnością obrońca nowodworskiego Świtu Karol Drwęcki, także młodziutki bramkarz Wisły Płocki, Klaudiusz Kurek, czy “przypisywany” do Legionovii Koreańczyk – Young Eun Woo. Mogę natomiast potwierdzić, że naszym zawodnikiem, kolejnym zresztą z podstawowego składu ( po bramkarzach Wilku i Krzczuku, piłkarzach formacji ofensywnych – Krasce, Wójciku, Garydze) nie jest już także Marek Krotofil – dodaje M. Jabłoński.
Szkoleniowiec przyznaje , że taka niepewność odnośnie kadry zespołu na przyszły sezon, do komfortowej sytuacji nie należy. Nie s łuży przygotowaniom. Liczył, że te problemy kadrowe drużyna będzie miała już za sobą. Nie załamuje jednak rąk. Wierzy że na sobotni mecz Ze Zniczem Pruszków będzie mógł zgłosić kadrę składającą się już co najmniej z 11-15 nazwisk piłkarzy, którzy rywalizować będą o drugoligowe punkty (jb).

Fot. fotoMiD

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *