PIŁKA NOŻNA. Legionovia przed sezonem

2017-01-04 2:18:03

Przygotowania do drugiej część sezonu 2016/2017, drugoligowi piłkarze
KS Legionovii KZB Legionowo rozpoczynają 16 stycznia br. Runda wiosenna rozpoczyna się w pierwszy weekend marca, więc czasu na „ładowanie akumulatorów”, przygotowanie odpowiedniej formy podopieczni trenera Mirosława Jabłońskiego będą mieć sporo.

O ewentualnych roszadach w składzie drużyny wiadomo na razie niewiele. – Piłkarze porozjeżdżali się do swych domów, jeszcze odpoczywają – mówi prezes klubu Dariusz Ziąbski. – Wiemy już na pewno, że na wiosnę w naszych barwach nie zobaczymy Marcina Wodeckiego, który odchodzi do Odry Opole. Macierzysty klub bramkarza Sebastiana Madejskiego, czyli Podbeskidzie Bielsko-Biała, wystąpił do nas o skrócenie czasu jego wypożyczenia i musieliśmy się na to zgodzić. O tym, czy tylko ci dwaj piłkarze nas opuszczą będziemy więcej wiedzieli, dopiero gdy zawodnicy pojawią się na pierwszym treningu. Dopiero też wtedy, w miarę możliwości finansowych, będziemy się starali zapełnić luki po nieobecnych – mówi prezes, dodając, że czasy dla lokalnej piłki są ciężkie, o sponsorów nie jest łatwo.

Legionovia ma już zaplanowany i wstępnie zakontraktowany plan sparingów na okres przygotowawczy. Tych spotkań kontrolnych jest w sumie 10, m.in. z takimi drużynami jak: Pogoń Siedlce, Ursus, Radomiak, Polonia Warszawa, Znicz Pruszków, ŁKS Łomża, Wisła Puławy czy Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Pierwszy mecz Legionovii w rundzie wiosennej o drugoligowe punkty to spotkanie wyjazdowe z Olimpią Zambrów.

Przypomnijmy, że na półmetku drugoligowych rozgrywek (plus dwa spotkania z rundy wiosennej awansem) Legionovia w stawce 16 drużyn uplasowała się na ósmej pozycji z dorobkiem 24 zdobytych punktów. Nasi piłkarze jesienią odnieśli 6 zwycięstw, sześc razy remisowali, siedem spotkań przegrali. Bilans bramkowy dodatni: 25 bramek zdobytych, 23 stracone. Cel dla naszego zespołu na rundę wiosenną, ze względu na realia organizacyjno-finansowe, wydaje się oczywisty. Będzie nim utrzymanie się Legionovii w centralnym systemie rozgrywek, czyli w II lidze. Jest to cel realny, choć piłka jest jak wiadomo okrągła i nie zawsze wpada do tej co byśmy chcieli bramki.

JERZY BUZE

Fot. fotoMiD

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *