PIŁKA NOŻNA. Michał Płonka za trzy

2016-10-18 3:56:51

Piąte zwycięstwo drugoligowych piłkarzy Legionovii w rozgrywkach sezonu 2016/2017. Skromne, minimalne ale raczej zasłużone. Gola na wagę trzech punktów zdobył w 73. minucie pomocnik Michał Płonka. Po tej wygranej podopieczni trenera Ryszarda Wieczorka awansowali na piąte miejsce.

Sobotni rywal naszej drużyny to bodaj najmłodszy zespół w II Lidze. Do Legionowa „Stalówka”, po awarii autokaru w Kozienicach, przyjechała niemal w ostatniej chwili i bez swojego drugiego strzelca (po kapitanie A. Gębalskim) – Mahameda Essana. 22-letni Egipcjanin za niesportowe zachowanie w swoim ostatnim meczu przeciwko Kotwicy został zdyskwalifikowany na cztery spotkania. Warto taż podkreślić, że goście swoje trzy ostatnie spotkania wygrali.

Przed legionowskim, sobotnim spotkanie obie drużyny sąsiadowały w tabeli (dziewiąte

Michał Płonka, zdobywca złotej bramki dla Legionovii Fot. fotoMiD

i dziesiąte miejsce), więc zapowiadał się wyrównany pojedynek. I takim w zasadzie był. Co prawda optyczna przewaga należała go gospodarzy. Legionowianie już w 8. minucie zdobyli gola (Arkadiusz Ciach dobił z bliska strzał Krystiana Wójcika), ale sędzia uznał, iż strzelec bramki był na pozycji spalonej. Potem gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Mnóstwo było niecelnych podań, a akcji pod obiema bramkami jak na lekarstwo. Z tym nielicznymi bez trudu radzili sobie bramkarze obu zespołów (Sebastian Madejski i Bartosz Koncki). W zespole gości uwagę zwracała dobra postawa obu wysokich stoperów (Bruno Żołądzia i Szymona Jarosza), którzy bez większego trudu radzili sobie ze wszystkimi dośrodkowaniami. W naszej drużynie starał się, był niezwykle aktywny, przede wszystkim wspomniany K. Wójcik.
Zziębniętych kibiców trochę więcej emocji czekało w drugiej połowie spotkania, choć nadal remis w tym meczu był wielce prawdopodobny. Na szczęście dla gospodarzy to oni przeprowadzili ładną i skuteczną akcję w 73. minucie. Aleksandar Bajat dokładnym podaniem przerzucił akcję na lewą stronę boiska. Marcin Wodecki bez trudu poradził sobie z obrońcą, dokładnie dośrodkował na 5-6 metr przed bramkę gości i Michał Płonka bez namysłu płaskim strzałem po ziemi nie zmarnował okazji Ten gol ożywił poczynania gości, było trochę „nerwówki” pod bramką Madejskiego. Swoje okazje na podwyższenie wyniku mieli też legionowianie (m. in. Paweł Garyga i i Ivan Jovanović), ale gol Płonki okazał się jedyną bramką tego meczu. Gospodarze byli o jeden celny strzał lepsi.

Już w najbliższą sobotę (godz. 15) Legionovia ponownie na swoim boisku gości będzie kolejnego rywala. Tym razem będzie to zespół ROW 1954 Rybnik.

Oto skład naszej drużyny z ostatniego spotkania. KS Legionovia KZB Legionowo: Madejski – Grzelak (80′ Milewski), Krotofil, Bajat, Kutarba, Koziara (65′ Jovanović), Ciach (46′ Garyga), Płonka, Wodecki, Wójcik, Madeński (64′ Dzięcioł).

TAK GRAŁA II LIGA

Wyniki 13. kolejka:

Legionovia – Stal 1-0, ROW – Gryf 2-0, Kotwica – Raków 2-2, Olimpia Z. – Polonia B. 2-1, Błękitni – Odra 0-1, Puszcza – Olimpia E. 1-1, Radomiak – Warta 3-2, Siarka – Bełchatów 1-2, Rozwój – Polonia W. 1-1.

1. Odra Opole 29 (8-5-0) 23-7
2. Raków Częstochowa 27 (7-6-0) 28-12
3. Radomiak Radom 22 (6-4-3) 15-15
4. Siarka Tarnobrzeg* 19 (5-5-3) 15-15
5. Legionovia Legionowo 19 (5-4-4) 19-15
6. Puszcza Niepołomice 18 (4-6-3) 11-9
7. Olimpia Elbląg 17 (3-8-2) 23-20
8. Gryf Wejherowo 17 (5-2-6) 18-18