Facebook


PIŁKA NOŻNA. Młodzi piłkarze Sokoła Serock w Dzierżoniowie

2015-08-15 6:22:23

W dniach od 3 do 9 sierpnia 2015 r. grupa młodych piłkarzy Sokoła Serock (roczniki 2006-2007) przebywała na obozie sportowym w Dzierżoniowie.

 

Pod baczną opieką trenera Roberta Osowskiego nasi zawodnicy mieli możliwość podnoszenia swoich umiejętności piłkarskich. Chłopcy trenowali na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie. Po treningach często korzystali z pływalni, która znajduje się na terenie OSiR-u. Po kilku dniach treningów przyszedł czas na rozegranie turnieju piłkarskiego w Bielawie koło Dzierżoniowa. Starsza grupa naszych zawodników rozegrała 4 spotkania, z których 2 zremisowała, a 2 przegrała. Chłopcy grali jednak z zawodnikami z rocznika 2005, a mimo tego mecze były zacięte. Rywalizowaliśmy ze znanymi zespołami z Dolnego Śląska – Odra Wodzisław Śląski, Zryw Jelenia Góra, Ząbkovia Ząbkowice Śląskie i Orbita Bukowno. Nasi młodsi chłopcy (w większości r. 2007) grali z chłopcami z rocznika 2006 notując 4 porażki. Z pewnością, z upływem czasu chłopcy będą robić postępy.

Obóz sportowy wpłynął również bardzo pozytywnie na relacje interpersonalne całej drużyny. Wspólnie obchodziliśmy urodziny naszego kolegi z drużyny – Bartka Żelazowskiego, dla którego przygotowaliśmy niespodziankę w postaci tortu urodzinowego. Koledzy z drużyny namalowali również laurki urodzinowe dla Bartka. W piątek rano cała nasza drużyna wyruszyła na wycieczkę Dzierżoniowskim Szlakiem Smoka. Piesza wędrówka wyraźnie spodobała się chłopcom, niektórzy stwierdzili nawet, że mogliby się przeprowadzić do Dzierżoniowa.

Bardzo nas cieszy, że chłopcy pozytywnie będą wspominać obóz w Dzierżoniowie. Mamy nadzieję, że kolejne wymiany naszych piłkarskich drużyn będą równie owocne.

Krzysztof Szymański

Zdjęcia: UMiG Serock

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *