Facebook

Piłka nożna na Igrzyskach Olimpijskich w Rio

2016-07-21 12:42:29

O Igrzyskach Olimpijskich zwykło się mawiać, że jest to najważniejsze wydarzenie sportowe, a zawodnicy niczego nie pragną tak bardzo jak olimpijskiego krążka. I rzeczywiście, patrząc na lekkoatletów, na sporty wodne, na podnoszenie ciężarów i na wiele innych dyscyplin, żadne inne wydarzenie nie cieszy się taką renomą. Patrząc jednak na sporty zespołowe, sprawa wygląda nieco inaczej. Szczególnie w piłce nożnej, gdzie udział mogą brać zawodnicy poniżej 23 roku życia. Każda reprezentacja może zabrać jedynie trzech starszych zawodników.

Igrzyska za pasem, a dopiero co zakończyliśmy emocje związane z Euro 2016, mamy nowego mistrza – reprezentację Portugalii, która pojedzie także do Rio. Prawdopodobnie w składzie zabraknie kapitana tej drużyny, Cristiano Ronaldo, który w finale Euro przeciwko Francji nabawił się kontuzji, która wyklucza go z gry na kilka tygodni. Nawet gdyby nie kontuzja, Ronaldo prawdopodobnie by nie pojechał, w końcu przygotowania do sezonu to rzecz ważna, a odpoczynek po Euro jeszcze ważniejsza. Takie podejście nie jest niczym zaskakującym w piłce nożnej na Igrzyskach Olimpijskich, które nie są traktowanie w tym sporcie jako szczególnie ważne. Nie zagra również Leo Messi, o czym wiedzieliśmy od dawna. Mało tego, po przegranym finale Copa America, najlepszy zawodnik Argentyny oświadczył, że kończy karierę reprezentacyjną. Czy zmieni zdanie? Zobaczymy. W gronie nieobecnych znajdzie się jeszcze kilka dużych nazwisk.

Zmagania piłkarskie w Rio będziemy mogli obstawiać wybierając zakłady bukmacherskie u cenionego, polskiego bukmachera – w Totolotku. Z całą pewnością nie zabraknie atrakcyjnej oferty promocyjnej dla fanów piłki nożnej. Nowi klienci będą mogli wzbogacić swoje saldo o bonus powitalny. Przyjrzyjmy się uczestnikom turnieju piłkarskiego na Igrzyskach. Kto ma największe szanse?

Grupę A zdominować powinna Brazylia, w grupie B za faworytów uchodzą Szwedzi i Kolumbijczycy. Grupa C? Na pewno warto spoglądać na Meksyk i Niemcy, choć ci drudzy nie pojadą z wielkimi nazwiskami. Nie znamy jeszcze trójki starszych zawodników, ale do 23 r.ż. z kadry wziętej na Euro 2016, do Rio kwalifikują się jedynie Emre Can, Jonathan Tah, Julian Draxler, Julian Weigl, Joshua Kimmich i Leroy Sane. Czy wszyscy wymienieni na Igrzyska pojadą? Wkrótce się okaże. No i na koniec grupa D gdzie „pewniakami” do awansu są Portugalia i Argentyna.

Paru faworytów do medali zatem jest: nowi mistrzowie Europy, mistrzowie i wicemistrzowie świata z 2014 roku. Są również Brazyliczycy. Pamiętajmy jednak, że w zasadzie będzie to turniej reprezentacji U23, wzbogaconych o kilku starszych piłkarzy. Rezultaty mogą być zatem zaskakujące.

Podobne artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *