PIŁKA NOŻNA. Nie dali rady – Radomiak Radom – Legionovia Legionowo 4-2 (3-2)

2018-03-15 5:58:13

Mario Vasilj, 23-letni napastnik strzelił swą pierwszą bramkę w legionowskich barwach

W swoim pierwszym meczu rundy wiosennej drugoligowi piłkarze Legionovii nie dali rady aspirantowi do awansu. Mimo walki i ambitnej postawy podopieczni trenera Roberta Pevnika ulegli w Radomiu miejscowemu Radomiakowi 2-4 (2-3)

Gospodarze od samego początku próbowali narzucić swój styl gry. Zwłaszcza w pierwszej połowie dominowali na boisku, szybko też, bo w 8. minucie zdobyli prowadzenie po golu Słowaka – Petra Mazana. Nasi nie zamierzali ustępować i dwanaście minut później za sprawą Bartosza Walemcika doprowadzili po raz pierwszy do remisu. Zrobili to też drugi raz w tym meczu, kiedy na bramkę Macieja Świdzikowskiego (34’) odpowiedział Mario Vasilj. „Zieloni” schodzili na przerwę jednak z prowadzeniem po golu z rzutu karnego (39’) swego asa atutowego, najlepszego strzelca II ligi, Brazylijczyka – Leandro Rossi Pereiry.
Legionowianie przeważali w drugiej połowie. W 62. minucie doprowadzili nawet do wyrównania, ale sędzia spotkania Piotr Urban (kiedyś grał w Legionovii przez kilka sezonów) gola Eryka Więdłochy nie uznał, dopatrując się pozycji spalonej. Nasi piłkarze ambitnie dążyli do wyrównania, ale bramkę zdobyli, mając w zasadzie jedyną okazję – gospodarze. Po raz drugi uczynił to – Leandro.
Szkoda, bo na tle Radomiaka nasz nowy zespół prezentował się co najmniej przyzwoicie. Nasi nadal tuż nad kreską spadkową, ale większość spotkań tej kolejki została przełożona. W następnym spotkaniu Legionovia podejmie Garbarnię. (w Krakowie Legionovia wygrała jesienią 2-1). Mecz został zaplanowany na 17 marca (sobota) na godzinę 15.00.
Oto skład Legionovii z Radomia: Kochalski – Grzelak
(43’ Ostrowski), Walencik, Nemanić, Kalinowski, Skwarczek, Szumilas, Janković, Leleno (46’Kuśmierek), Vasilj (62’Mazurek), Więdłocha (80,Martynek).