PIŁKA NOŻNA. Nie popsuli fety – ŁKS Łódź – Legionovia 2-0 (1-0)

2018-06-06 7:20:45

Nie udało się piłkarzom Legionovii jakimś sympatycznym akcentem pożegnać z II ligą. Przegrali swój ostatni 21. mecz w sezonie 2017/2018. W ostatni piątek, w Łodzi ulegli z ŁKS-owi 0-2 (0-1). Nie popsuli więc rywalom pierwszoligowej fety. Cóż, dla jednych awans, dla drugich degradacja, dla jednych radość, dla drugich smutek

Los obu drużyn łódzkiego spotkania znany był już kilka kolejek wcześniej, ale jakiejś ulgowej taryfy wobec zdegradowanego już rywala gospodarze nie zamierzali stosować. Komplet publiczności przygotowujący się już do pierwszoligowej fety domagał się zwycięstwa i je otrzymał.
Ełkaesiacy niemal od początku meczu przycisnęli i pod bramką strzeżoną tym razem przez  Bartosza Kowalczyka co i rusz robiło się gorąco. Początkowo celowniki mieli nieco rozregulowane ale gol wisiał w powietrzu. Padł w 18. minucie spotkania. Łodzianie przeprowadzili składną akcję prawą stroną boiska, potem piłka trafiła do pozostawionego na środku boiska bez opieki Macieja Wolskiego. Łódzki młodzieżowiec oddał strzał jednak piłka trafiła w słupek legionowskiej bramki. Na szczęście dla gospodarzy do odbitej futbolówki dopadł Patryk Bryła i z kilku metrów umieścił ją pod poprzeczką bramki Kowalczyka.Mimo innych okazji gospodarze nie podwyższyli już swego prowadzenia w pierwszej połowie. Legionowianie w tej części meczu próbowali się „odgryzać” nielicznymi akcjami i dwowa strzałami z dystansu.

W drugiej połowie gospodarze nie mieli już tak wyraźnej przewagi optycznej. Nie znaczy to wcale, że nie kontrolowali wydarzeń na boisku, nie byli zespołem lepszym od naszej drużyny. Pod koniec meczu publiczność fetująca pierwszoligowy awans zczęla domagać się głośno drugiej bramki. Jej życzeniom stało się zadość. Na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, sprawy w „swoje ręce” wziął łódzki pomocnik Wojciech Łuczak. Wykorzystał prostopadłe podanie, wpadł w pole karne i technicznym uderzeniem posłał futbolówkę do siatki obok bezradnego Jakuba Stefaniaka, który zmienił B. Kowalczyka. Potem już rozpoczęła się łódzka pierwszoligowa feta, która w późniejszych godzinach Przeniosła się ze stadionu na łódzki Plac Wolności.
Oto skład Legionovii z ostatniego drugoligowego meczu: Kowalczyk (75’Stefaniak) – Wojcinowicz, Walencik, Nemanić, Ostrowski, Rybkiewicz, Zaklika, Skwarczek, Koziara (60’ Lewandowski), Kalinowski, Martynek (46’ Więdłocha).