PIŁKA NOŻNA. Ósmy bez porażki!

2016-05-24 1:15:27

Trwa imponujący finisz drugoligowych piłkarzy KS Legionovia KZB Legionowo. Ósmy mecz bez porażki, siódme zwycięstwo w tej serii. W sobotę, w wyjazdowym spotkaniu, „ofiarą” rozpędzonych podopiecznych trenera Ryszarda Wieczorka była podkarpacka ekipa ze Stalowej Woli. „Stalówka” padła na własnym boisku aż 0–5, a bogatym łupem bramkowym w tym spotkaniu podzielili się: 3 bramki – Rafał Wolsztyński (7’, 76’, 81’) oraz po 1 – Hubert Tylec (39’) i Jarosław Wieczorek (karny 69’).

Brawo, za kolejne, wysokie zwycięstwo! „Stalówka” jest wygodnym dla legionowian w tym sezonie rywalem. Przypomnijmy, że jesienią Stal przegrała w Legionowie z naszą drużyną 0–2 (bramki: Kamil Tlaga i Mateusz Kwiatkowski). Trenerem naszej drużyny był już wtedy R. Wieczorek, a tamto zwycięstwo było tym bardziej cenne, że wywalczone w dziesięciu przeciwko jedenastu (czerwona kartka dla L. Leusteka w 49. min.).

Jest moc! Bracia Łukasz i Rafał Wolsztyńscy stali się na finiszu rozgrywek wizytówką legionowskich piłkarzy. Fot. fotoMiD

Na wiosenny mecz do Stalowej Woli nasza drużyna jechała w roli faworyta. Gospodarze wiosnę mają raczej fatalną (tylko 6 punktów), są już tuż nad spadkową kreską, a na dodatek trener R. Wieczorek po zwycięstwie nad Zniczem Pruszków zapowiadał, że jego zespół nie powiedział jeszcze, choć się już utrzymał, ostatniego słowa. Szkoleniowiec wiedział co mówi, jednak aż takich „batów” sprawionych kolejnym rywalom, mało kto się spodziewał.
Oto krótka ocena sobotniego meczu, którą znaleźliśmy na podkarpackim portalu
www.nowiny24.pl: „Nie udał się ostatni mecz piłkarzom Stali Stalowa Wola w tym sezonie przed własną publicznością. Chociaż wyrażenie „nie udał się” jest nadużyciem w tym przypadku, bo zakończył się on kompromitacją. Legionovia Legionowo obnażyła wszystkie braki. Podopieczni Ryszarda Kuźmy już w 7. minucie dostali pierwszego „gonga”. Rafał Wolsztyński pokonał Tomasza Wietechę i, jak się potem okazało, na dobre otworzył worek z bramkami. W 39. min. Legionovia wyprowadziła drugie uderzenie. Tym razem na strzał z dystansu zdecydował się Hubert Tylec, piłka odbiła się jeszcze od jednego z zawodników Stali i „Novia” prowadziła już 2–0. W drugiej połowie Stalówka miała szansę na kontaktowanego gola. Piotr Smołuch ukarany został żółtym kartonikiem, kiedy
w szesnastce powalił Tomasza Płonkę i arbiter wskazał na jedenasty metr. Bartłomiej Bartosiak nie wykorzystał rzutu karnego. Bramkarz Legionovii obronił ten strzał. Z każdą kolejną minutą z trybun słychać było coraz głośniejsze wyrazy dezaprobaty wobec miejscowych piłkarzy. Kibice mieli już dosyć. Na domiar złego w 69. minucie było już 0–3. Płonka faulował w polu karnym, a jedenastkę pewnie wykonał Jarosław Wieczorek. Stalówka została dobita w 76. oraz 81. minucie, a wtedy to dwa gole dołożył Rafał Wolsztyński – 0:5. Dawno zielono–czarni nie przegrali tak wysoko na własnym stadionie.

W sobotę Legionovia (godz. 17) meczem z częstochowskim Rakowem żegna się z własną publicznością. Na tym spotkaniu, podobnie jak na niedawnym meczu z pruszkowskim Zniczem, najbardziej w końcówce sezonu zależało prezesowi klubu Dariuszowi Ziąbskiemu. Nie muszę najwierniejszym kibicom dodawać, że „Ziąbala ” dodatkowo motywowały osoby trenerów zarówno Znicza, jak i Rakowa. Czy legionowscy piłkarze i tym razem swoją grą potwierdzą, że stoją murem za swym prezesem? Zapraszamy więc na spotkanie. Drużynie Ryszarda Wieczorka warto, choćby samą obecnością, podziękować za imponujący finisz drugoligowy.

Oto skład Legionovii ze Stalowej Woli: Smołuch – Goliński (66’ Grzelak), Wiktorski, Bajat, Michalak, Garyga (79’ Miś), Milewski (73’ Kopka), Wieczorek, Ł. Wolsztyński, Tylec (70’ Kalinowski), R. Wolsztyński.

Trener Ryszard Wieczorek może z dumą patrzeć na poczynania swoich podopiecznych. Fot. fotoMiD

PIŁKA NOŻNA. II LIGA

Wyniki 32. kolejki:

Stal Stalowa Wola – Legionovia 0-5, ROW – Błękitni 0-4, Raków – Gryf 1-1, Znicz – Kotwica 2-0, Polonia – Nadwiślan 1-0, GKS Tychy – Radomiak 0-1, Olimpia – Siarka 0-3, Wisła – Stal M. 1-2, Puszcza – Okocimski (3-0, walkower).

W następnej kolejce (28/29 bm.) grają:

Legionovia – Raków (sob. godz. 17), Gryf – Błękitni, Kotwica – Stal SW., Nadwiślan – Puszcza, Radomiak – Polonia, Siarka – Tychy, Stal M. – Olimpia, Wisła – ROW, Okocimski – Znicz (0-3 walkower).