PIŁKA NOŻNA. Pierwsze wyjazdowe. Gryf Wejherowo – Legionovia 1-2(1-0)

2019-10-17 12:48:39

Eryk Więdłocha zaraz po wejściu na boisko zdobył bramkę dającą Legionovii wygraną w  Wejherowie

W sobotę drugoligowi piłkarze Legionovii zdobyli pierwsze wyjazdowe punkty, odnieśli pierwsze wyjazdowe zwycięstwo. W Wejherowie pokonali miejscowy Gryf 2-1, choć do przerwy przegrywali 0-1. Brawo!

Te trzy punkty dopisane do skromnego dorobku naszej drużyny są niezwykle ważne. Sprawiają, że „światełko w tunelu” jeszcze nie zgasło, lub jak to ujął na pomeczowej konferencji prasowej, trener Serhij Zajcew – cały czas jesteśmy jeszcze w grze.
To było bardzo ważne spotkanie dla obu drużyn zamykających drugoligową tabelę. Gryf po dwóch kolejnych zwycięstwach ( nad Skrą Częstochowa u siebie i niespodziewanym ze Stalą Rzeszów na wyjeździe) liczył na kolejny komplet punktów, chciał „pójść za ciosem”. Dla naszych piłkarzy był to w zasadzie mecz kategorii być albo nie być w II lidze. Tylko zwycięstwo prolongowało nadzieję.
Do przerwy to gospodarze byli bliżsi osiągnięcia swojego celu. Już w 10 minucie, po szybkiej akcji zespołu Mateusz Majewski wyprowadził miejscowych na prowadzenie. W pierwszej odsłonie ten rezultat nie uległ zmianie, Gryf zachowywał tez jednobramkową przewagę w pierwszych dwudziestu minutach drugiej polowy. Legionovia nie rezygnowała, grała ambitnie i ofiarnie, choć spotkanie odbywało się w trudnych warunkach terenowo-pogodowych. Za tę wolę walki została nagrodzona.
”W 65 minucie pięknym uderzeniem sprzed pola karnego gospodarzy popisał się Adam Imiela. Bramkarz gryfitów, Wiesław Ferra mógł tylko obserwować jak piłka zmierza do siatki. Legionovia gola na wagę trzech punktów zdobyła w 83 minucie. Tym razem po akcji na listę strzelców wpisał się Eryk Więdłocha” – czytamy w relacji z meczu na jednym z miejscowych portali (www.wejherowo.nasze miasto.pl)
Obaj szkoleniowcy zgodzili się, że ten mecz goście wygrali zasłużenie. Rywale, z dwóch walczących w trudnych warunkach drużyn, byli zespołem bardziej zdeterminowanym – podkreślił trener Gryfa, Łukasz Kowalski.
W sobotę (godz. 15.30) przed naszym zespołem przy ul. Parkowej trudne spotkanie z Bytovią Bytów. Faworytem są rzecz jasna goście, ale…
Oto skład naszej drużyny ze spotkania w Wejherowie: Błesznowski – Będzieszak (46’Choroś), Zembrowski (82’Więdłocha), Waleńcik, Straus, Golaszewski, Imiela, Koziara, Małek, Pietraszkiewicz( 90’Żbikowski), Gajewski (90’Wolski)