PIŁKA NOŻNA. Po golu, po punkcie. Pogoń Grodzisk Mazowiecki – Legionovia 1-1(1-0)

2022-09-21 8:57:14

Strzelec gola dla Legionovii, Patryk Kosiara oraz Konrad Zaklika, także ich koledzy z drużyny, rozegrali w Grodzisku dobre spotkanie. Nie dali się pokonać spadkowiczowi z II ligi

W ósmej kolejce III ligi (gr1) Legionovia zremisowała w wyjazdowym pojedynku z Pogonią Grodzisk Mazowiecki 1-1 (1-0). Wynik raczej sprawiedliwy, nie krzywdzi żadnej ze stron tego w miarę wyrównanego pojedynku

W pierwszej połowie, w pierwszych dwudziestu minutach meczu, obopólne badanie grą. Obie drużyny starały się przenosić futbolówkę z jednej bramki pod drogą. Defensywy obu zespołów starały się jednak grać czujnie, uważnie. Z czasem zarysowała się jednak przewaga gospodarzy, którzy coraz śmielej przedostawali się na przedpole bramki Jana Krzywańskiego. Zwłaszcza akcje prawą stroną boiska kończyły się coraz częściej groźnymi dośrodkowaniami. Starania Pogoni przyniosły wymierny efekt w 30 minucie gry, ale nie po akcji prawą stroną boiska, a po lewej. Szybka wymiana piłki między Wrzesińskim a Sarmiento, Kolumbijczyk jeszcze raz odgrywa piłkę „klepką” do kolegi, Michał Wrzesiński „gubi” Kacpra Kaczorowskiego i 7-8 metrów strzałem po tzw. długim rogu nie daje szans legionowskiemu bramkarzowi.
Po przerwie Legionovia z animuszem próbuje odrobić jedno bramkową stratę, przenosi grę na połowę gospodarzy. W 55 minucie po dośrodkowaniu i główce Chorosia piłka trafia w słupek grodziskiej bramki. Cztery minuty później, po kontrze gospodarze mają szansę na podwyższenie wyniku, ale Jaroń w dogodnej sytuacji nie trafia w światło bramki. Wyrównanie pada w 63. minucie meczu. Piotr Sonnenberg ucieka na lewej stronie obrońcom rywali, wpada pole karne i płasko po ziemi dośrodkowuje. Akcję zamyka na prawej stronie legionowski kapitan, Patryk Koziara i precyzyjnym strzałem nie daje szans bramkarzowi. Potem jeszcze główka Grzegorza Wojdygi minimalnie mija bramkę Pogoni. Dwa razy szanse na zmianę wyniku mają miejscowi, ale raz strzelają niecelnie, a raz (w 87’) strzał z kilkunastu metrów w kapitany sposób broni J. Krzywański, a dobitka z kilku metrów jest niecelna. Już w doliczonym czasie gry przed jeszcze jedną szansą staje Legionovia, ale remisowy wynik nie ulega zmianie. Obie strony mogą zgodnie stwierdzić, że jak się nie ma co się lubi, to trzeba uszanować co się ma.
Oto skład Legionoviii ze spotkania w Grodzisku: Krzywański- Kaczorowski, Choroś, Gibas, Wojdyga, Mroczek (82’), Koziara, Kumoch (75’ Rymek), Zaklika, Sonnenberg (82’Papazjan), Wiejak.

TAK GRAŁA III LIGA (gr.1)
Wyniki 8. Kolejki: Pogoń – Legionovia 1-1. Świt – Warta 1-1, Mławianka – Legia II 2-2, Pelikan – Unia 1-2, Broń – Pilica 1-1, Ursus – Olimpia 3-3, Błonianka – Jagiellonia 1-5, Lechia – ŁKS II 2-1, Sokół – Concordia 2-1.

1. Świt Nowy Dwór Mazowiecki 19 (6-1-1) 20-8
2. Mławianka Mława 19(6-1-1) 22-14
3. Legionovia Legionowo 17(5-2-1) 19-10
4. Pogoń Grodzisk Mazowiecki 16(4-4-0) 13-8
5. Pelikan Łowicz 14(4-2-2) 15-9
6. Unia Skierniewice 14(4-2-2) 6-5
7. Lechia Tomaszów Mazowiecki 13(4-1-3) 13-11
8. Legia II Warszawa 11(2-5-4) 14-11