PIŁKA NOŻNA. Początek „wiosny” za trzy

2016-11-23 12:24:30

Miły meldunek z Katowic. Drugoligowi piłkarze Legionovii od zwycięstwa rozpoczęli piłkarską wiosnę sezonu 2016/2017. W rozegranym awansem pierwszym meczu rundy rewanżowej nasi futboliści pokonali w spotkaniu wyjazdowym katowicki Rozwój 3–2 (2–1). Tym samym zrewanżowali się rywalom za legionowską porażkę (0–3), a trener Mirosław Jabłoński zaliczył debiut za trzy punkty w roli nowego szkoleniowca naszej drużyny.

Bramki w sobotnim żywym, emocjonującym, a dla gospodarzy także kontrowersyjnym spotkaniu, strzelali trzej Panowie W, czyli Krystian Wójcik (dwie), Marcin Wodecki (jedną) dla Legionovii i Tomasz Wróbel (dwie) dla Rozwoju. Wszystkie gole były ładnej urody, dwie (po jednej dla obu drużyn) podły z rzutów karnych. Jeśli do tego dodamy dwie czerwone kartki (po jednej dla każdego z zespołów) to emocji w tym meczu rzeczywiście nie brakowało, a toruński sędzia Sylwester Rasmus usłyszał trochę „komplementów” pod swoim adresem, głównie ze strony gospodarzy.

Legionovia objęła prowadzenie w 15. minucie. Kapitalnym strzałem z rzutu wolnego, z około 27–28 metrów, popisał się Krystian Wócik. Piłka po jego precyzyjnym uderzeniu odbila się jeszcze od prawego słupka bramki 18–letniego Bartosza Golika i znalazła się „w sieci”. Niespełna kwadrans później gospodarze wyrównali, za sprawą swojego kapitana 34–letniego Tomasza Wróbla, który – przypomnijmy – w lipcowym meczu dwukrotnie karał nasz zespół.. Tym razem, po podaniu Bartosza Sobótki, najlepszy snajper rywali przymierzył z kilkunastu metrów tak, że naszemu golkiperowi Sebastianowi Madejskiemu przyszło wyjmować piłkę z bramki.. Legionovia schodziła jednak na przerwę z jednobramkową przewagą. „Gola do szatni”, z rzutu karnego, po faulu na Patryku Koziarze, zdobył ponownie Krystian Wójcik.

Po przerwie młoda drużyna Mirosława Smyły dążąc do wyrównania, zagrała z większą determinacja, uzyskała nawet optyczną przewagę. Nasi radzili sobie z atakami katowiczan przyzwoicie (S. Madejski „fruwał na przedpolu swojej bramki) i od czasu do czasu próbowali szczęścia w kontrach. W 82 min., po faulu na P. Koziarze w środkowej strefie boiska, plac gry po czerwonej kartce musiał opuścić D. Koszok. Dwie minuty później było już 3–1 dla Legionovii.. Swój kilkudziesięciometrowy rajd prawą stroną Mikołaj Grzelak zakończył dokładnym podaniem na lewą stronę do Marcina Wodeckiego. Ten zdecydował się na błyskawiczny i co najważniejsze precyzyjny strzał i mógł unieść ręce w geście radości. Ostatni gol tego meczu padł już w doliczonym czasie gry. Po rzucie wolnym dla gospodarzy Sędzia uznał, że stojący w murze (za linią pola karnego) Aleksandar Bajat dotknął piłki ręką i wskazał na „wapno”. Serbski stoper Legionovii ujrzał po raz drugi w tym meczu żółty kartonik, a za chwilę, w gradacji kar – czerwony. Karnego na bramkę zamienił niezawodny T. Wróbel. Nasi piłkarze przez końcowe dwie minuty dogrywki poradzili sobie z rozpaczliwymi próbami doprowadzenia do remisu gospodarzy.

Już w najbliższą sobotę (godz. 13) legionowianie przy ul. Parkowej zagrają swój ostatni tegoroczny pojedynek o drugoligowe punkty. Rywalem podopiecznych trenera Mirosława jabłońskiego będzie zespół Błękitnych Stargard.

Oto skład Legionovii ze spotkania z Rozwojem Katowice: Madejski – Goliński, Krotofil, Bajat, Kutarba, Koziara, Milewski, Wójcik (61’ Płonka), Kalinowski (75’Grzelak), Wodecki, Ciach (89’ Madeński).

Jeden z bohaterów spotkania w Katowicach - Krystian Wójcik. Strzelił dwie bramki, trzecią i czwartą w legionowskich barwach Fot. fotoMiD

Jeden z bohaterów spotkania w Katowicach – Krystian Wójcik. Strzelił dwie bramki, trzecią i czwartą w legionowskich barwach Fot. fotoMiD

TAK GRAŁA II LIGA

Wyniki 18.kolejki:

Rozwój – Legionovia 2-3, Błękitni – Gryf 6-1, Stal – Odra 2-1, Puszcza – ROW 2-0, Radomiak – Siarka 1-0, Polonia B. – Polonia W. 1-1, Raków – Olimpia E. 0-0, Kotwica – Warta 0-0, Olimpia Z. – Bełchatów 0-0.

1. Raków Częstochowa 38 (10-8-0) 36-14
2. Radomiak Radom 37 (11-4-3) 23-15
3. Odra Opole 36 (10-6-2) 29-13
4. Puszcza Niepołomice 31 (8-7-3) 18-9
5. Błękitni Stargard 27 (7-6-5) 27-18
6. Siarka Tarnobrzeg* 27 (7-7-4) 30-23
7. Stal Stalowa Wola 24 (6-6-6) 22-28
8. Legionvia Legionowo 23 (6-5-7) 24-22