PIŁKA NOŻNA. Przedostatnie miejsce. Porażka w Częstochowie, zwycięstwo w Siedlcach

2019-12-06 11:27:36

Daniel Pietraszkiewicz strzelił pierwszego gola w Siedlcach. Była to jego pierwsza drugoligowa bramka w barwach Legionovii

Drugoligowi piłkarze Legionovii przerwę w rozgrywkach sezonu 2019/2020 przezimują na przedostatnim miejscu. Kiepściutką dla siebie jesień nasi futboliści zakończyli porażką w zaległym meczu z częstochowską Skrą (0-1), aby trzy dni później wygrać niespodziewanie w Siedlcach z miejscową Pogonią (2-1). Dobre i to, czerwona latarnia rozgrywek w Wejherowie

Od bezpiecznego miejsca w tabeli (nie oznaczającego spadku do III ligi) Legionovię dzieli 12 punktów. Czy w pozostałych wiosną do rozegrania 14. spotkaniach uda się ten dystans odrobić. Niepoprawnych optymistów, przypominających, że dopóki piłka w grze wszystko jest możliwie, podobno – nie brakuje.
W ostatnią środę Legionovia starała się powalczyć o powiększenie skromnego dorobku punktowego w Częstochowie. Nie udało się. Skra jednego gola tego meczu w 30.minucie. Po rzucie rożnym Rafał Brusiło pokonał Jakuba Stefaniaka. Nasi, a ściślej rzecz biorąc Luka Janković nie wykorzystał w tym spotkaniu rzutu karnego ( 54’). W samej końcówce daniel Pietraszkiewicz trafił w słupek częstochowskiej bramki, a w doliczonym czasie gry Adam Imiela mógł zapewnić naszej drużynie remis.
Oto skład Legionovii z tego spotkania: Stefaniak – Maślanka (72’Hajrović), Będzieszak, Walencik, Straus, Imiela, Janković, Małek, Pietraszkiewicz, Więdłocha, Gajewski (51’Podliński).
niedzielnym spotkaniu w Siedlcach nawet na miejscowych stronach internetowych można przeczytać m.in., że goście odnieśli niespodziewane lecz zasłużone zwycięstwo. Bramkarz gospodarzy Rafał Misztal miał sporo pracy, nasza drużyna sosunkowo dobrze radziła sobie w defensywie. Na dodatek legionowianie zdobyli dwa gole. Już w pierwszej połowie, w 30 minucie na prowadzenie Legionovię wyprowadził po podaniu Eryka Więdłochy – Daniel Pietraszkiewicz. Druga bramka dla Legionovii w 71 min. to już indywidalna zasługa E. Więdłochy. Gospodarze honorowego gola zdobyli na osiem minut przed końcem meczu z rzutu karnego. Jego strzelcem był Adam Mójta.
Oto skład Legionovii z Siedlec: Stefaniak – Będzieszak, Zembrowski, Waleńcik, Straus, Maślanka, Imiela, Małek (87’Podliński), Janković, Pietraszkiewicz (90’Zaklika), Wędłocha.
II liga wznawia rozgrywki 1 marca 2020 roku.

TAK GRAŁA II LIGA
Wyniki 20. Kolejki:
Pogoń Siedlce – Legionovia 1-2, Stal Rz. – Garbarnia 2-3, Skra – Lech II 0-0, Górnik Ł. – Górnik P. 2-1, Olimp[ia – Elana 0-2, Błękitni – Widzew 1-3, Bytovia – GKS 1-2, Gryf – Stal St.W. 2-3, Znicz – Resovia.2-1. Mecz zaległy: Skra Częstochowa – Legionovia 0.1.
1. Widzew Łódź 43(13-4-3) 44-16
2. Górnik Łęczna 42(12-6-2) 29-18
3. GKS Katowice 40(12-4-4) 36-19
4. Resovia Rzeszów 38(11-5-4) 35-19
5. Olimpia Elbląg 32(8-8-4) 28-18
6. Stal Rzeszów 30(9-3-8) 33-28
7. Bytovia Bytów 29(8-5-7) 30-32
8. Błękitni Stargard 29(9-2-9) 30-32