PIŁKA NOŻNA. Przedświąteczny remis

2016-03-30 1:23:50

W pierwszym meczu rundy wiosennej przed swoją publicznością drugoligowi piłkarze Legionovii zaprezentowali się… na remis. Sobotnie spotkanie z wyżej notowanym Radomiakiem zakończyło się podziałem punktów.

Obie bramki meczu podły na początku meczu. Prowadzenie gospodarzom, po dośrodkowaniu   z lewej strony Pawła Garygi, dał strzałem głową Wojciech Kalinowski (10’). Była to nie tylko pierwsza bramka byłego zawodnika Górnika Łęczna w legionowskich brawach, ale i pierwsza legionowian (w trzecim meczu) na wiosnę. Goście wyrównali osiem minut później. W asystenta „zabawił się” jeden  z legionowskich obrońców, a Kamil Cupriak skwapliwie skorzystał z okazji.

Dośrodkowuje Paweł Garyga. Fot. fotoMiD

Remis raczej nie krzywdzi żadnej z drużyn. Gospodarze może i mieli optyczną przewagę (zwłaszcza w drugiej połowie), ale razili nieporadnością pod bramką rywali. Pachnące bramką sytuacje „czyścił” stoper i jednocześnie kapitan „Zielonych” – Maciej Świdzikowski. 2 – 3 razy szczęście sprzyjało dobremu bramkarzowi Radomiaka, Michałowi Kuli, który w końcówce spotkania kapitalnie poradził sobie ze strzałem Huberta Tylca. Goście starali się grać otwarty futbol, szybko przedostawali się pod legionowską bramkę, choć i w ich poczynania było trochę chaosu. Raz, ich zdaniem, sędzia P. Kantor z Dębicy „wyciągnął” poza linię pola karnego faul gospodarzy, przyznając im tylko rzut wolny.

W Legionovii chyba najlepszy, z pewnością najbardziej pracowity, szybki i starający się grać z pierwszej piłki – Krystian Wójcik. Dzielnie mu sekundował Paweł Gryga, choć w końcówce przestrzelił w dwóch niezłych sytuacjach. Jaśniejszymi punktami zespołu, w moim odczuciu, byli także strzelec bramki W. Kalinowski, Kamil Wiktorski oraz po przerwie, chcący się zrewanżować „za asystę”, mający ciąg na bramkę rywali – Mikołaj Grzelak.

Radomski bramkarz Michał Kula uprzedził Roberta Hirsza.

Radomski bramkarz Michał Kula uprzedził Roberta Hirsza. Fot. fotoMiD

Za tydzień Legionovia zagra wyjazdowe spotkanie z Siarką Tarnobrzeg. Oto niektóre inne wyniki spotkań 23. kolejki II ligi: Kotwica – Nadwiślan 0-0, Stal SW – Olimpia 0-1, Znicz Tychy 0-0.

Oto skład Legionovii z meczu z Radomiakiem Radom: Smyłek – Grzelak, Leustek, Bajat, Miś, Garyga (9’ Kopka), Wiktorski, Wieczorek, Wójcik (75’ Ł. Wolsztyński), Kalinowski (65’ R. Wolsztyński), Hirsz (75’ Tylec).