PIŁKA NOŻNA. Przegrali wygrany mecz

2017-05-08 10:41:57

Trzeci z rzędu przegrany mecz, drugi w samej końcówce spotkania. Legionovia niby utrzymała dziewiątą lokatę w rozgrywkach II ligi, ale na sześć kolejek przed zakończeniem sezonu dystans do strefy spadkowej topnieje, wynosi już tylko pięć punktów.

Podopieczni trenera Mirosława Jabłońskiego dwukrotnie prowadzili w Bełchatowie. W 43 minucie, po kontrowersyjnym rzucie karnym, Krystian Wójcik otworzył wynik spotkania. Gospodarze wyrównali tuż po przerwie, a bramkę zdobył „zmiennik”- Dawid Flaszka. Zespół trenera Mariusza Pawłaka cieszył się jednak z remisu tylko kilka minut. Po fatalnym błędzie bełchatowskiego bramkarza Pawła Lenarcika, Krystian Wójcik po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Wydawało się, że nasza drużyna kontroluje grę, miała nawet szanse (jedną wręcz idealną) na podwyższenie wyniku. Nic z tego jednak nie wyszło i w końcówce meczu do bramki Adama Wilka dwukrotnie trafili gospodarze. Trzy minuty przed końcem meczu, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wyrównał bełchatowski stoper Marcin Grolik, a naszą drużynę „dobił”, niespełna dwie minuty później D. Flaszka, wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem. Brak koncentracji, nonszalancja, fatum jakieś, czy jeszcze coś?

Zdenerwowany trener M. Jabłoński na pomeczowej konferencji nie mógł uwierzyć jak jego podopieczni przegrali wygrany mecz.

Oto sklad legionovii ze spotkania W Bełchatowie: Wilk – Grzelak, Krotofil, Bajat, Miś, Zebrowski (30’ Kalionowski), Malik, Koziara (56’ Kwaitkowski), Wójcik, Garyga, Kraska (78, Goliński).

Oto inne wyniki spotkań 28.kolejki: Polonia W. – Radomiak 4-1, Stal SW. – Gryf 1-0, Warta – ROW 0-1, Olimpia E. – Siarka 3-0, Odra – Puszcza 1-1, Polonia B. – Rozwój 1-1, Raków – Błękitni 1-0, Kotwica – Olimpia Z. 1-2. W najbliższej kolejce (6 bm. sobota) Legionovia podejmuje na swoim boisku zespół Gryfa Wejherowo (godz. 17.30).