PIŁKA NOŻNA. Rehabilitacja z outsiderem – ŁKS Łomża – Legionovia 1-4 (1-2)

2019-03-27 1:09:58

Piotr Krawczyk rozegrał dobre spotkanie w Łomży. Strzelił dwie bramki, przy jednej asystował

Po wiosennym falstarcie trzecioligowych piłkarzy Legionovii na własnym boisku
(0-1 z Unią Skierniewice) podopieczni trenera Marcina Sasala wybrali się w ostatnią sobotę „zmazać plamę” do Łomży. Wygrali ze zdecydowanym outsiderem rozgrywek 4-1(2-1). Dwie bramki w tym meczu zdobył Piotr Krawczyk, po jednej Filip Kowalczyk i Karol Podliński

Leginovia zagrała w Łomży w nieco zmienionym. wyjściowym składzie w stosunku do pierwszego meczu. Na prawą obronę za J. Kabalę powrócił Kaceper Będzieszak, od pierwszej minuty zagrał w pomocy Filip Kowalczyk. Legionowianie szybko, bo już w 3 minucie, objęli w Łomży prowadzenie po golu P. Krawczyka. Dwadzieścia minut później ambitni gospodarze wyrównali. Po faulu D. Chorosia rzut karny dla miejscowych wykorzystał daniel Kacprzyk. Cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy nasza drużyna ponownie wyszła na prowadzenie. Gola ponownie zdobył P.Krawczyk, a asystę zanotował wspomniany wcześniej K. Będzieszak.
W drugiej połowie nasza drużyna dołożyła jeszcze dwie bramki, choć przez większą jej część musiała grać w osłabieniu. Pod drugie żółtej kartce sędzia usnął z boiska D. Chorosia. W 69’ minucie spotkania trzeciego gola dla Legionovii zdobył Filip Kowalczyk, a asystę zanotował P. Kraczyk. Na kilka sekund przed końcem spotkania, po rzucie rożnym wykonywanym przez Lukę Jankovicia wynik spotkania strzałem głową ustalił Karol Podliński. Tak więc legionowianie grając konsekwentnie, mimo liczebne osłabienia swój plan na to spotkanie zrealizowali. Czy się zrehabilitowali za pierwszą wiosenną wpadkę?

Z oceną prawdziwej wiosennej dyspozycji podopiecznych M. Sasala trzeba poczekać choćby do najbliższej soboty. Do Legionowa przyjeżdża lider rozgrywek z Aleksandrowa Łódzkiego. Lider to nie outsider, choć… Sokół na wiosnę w dwóch meczach zdobył tylko jeden punkt, traci wypracowaną jesienią przewagę. Wynik sobotniej konfrontacji będzie miał spore znaczenie dla walki o jedyną premiowaną awansem pozycję w tabeli, także na samopoczucie obu zespołów na dalszą fazę rozgrywek.
Oto skład Legionovii z Łomży: Stefanek – Będzieszak, Górski, Choroś, Weremko, Kowalczyk (70’Wolski), Zaklika (82’ Karabin), Burkhardt (70’ Janković), Koziara (53’ Kabala), Krawczyk, Podliński.