PIŁKA NOŻNA. Remis na pożegnanie

2016-12-01 11:49:11

Ostatni tegoroczny mecz drugoligowych piłkarzy Legionovii – na remis. W sobotę, na swoim boisku podopieczni trenera Mirosława Jabłońskiego podzielili się punktami z Błękitnymi Stargard. Wynik 1-1, taki sam jak w pierwszym meczu tych drużyn, w zasadzie nie krzywdzi żadnej ze stron, chociaż oba zespoły mogły pokusić się o zwycięstwo.

Goście przyjechali do Legionowa „strasząc” ostatnim, domowym zwycięstwem (6-1) nad wejherowskim Gryfem, ale… Na wyjazdach Błękitni nie są ani tak efektowni, ani efektywni. Mecz potwierdził, że zespół trenera Krzysztofa Kapuścińskiego był „w zasięgu” legionowian, którzy w tym spotkaniu musieli sobie na dodatek radzić bez kontuzjowanych: Marcina Wodeckiego, Pawła Garygi i Macieja Golińskiego.

W pierwszej połowie Legionovia radziła sobie zupełnie nieźle. Patryk Koziara oddał strzał z 16 metrów minimalnie niecelny. Kwadrans później Sebastian Milewski trafił w słupek bramki strzeżonej przez Przemysława Wróbla. Jednak optyczna przewaga gospodarzy w tej części meczu przełożyła się na bramkę dla gości. W 37. min., po akcji prawą Bartosza Flisa i jego dośrodkowaniu piłka trafia do Wojciecha Fadeckiego, który pokonuje naszego bramkarza Sebastiana Madejskiego. Legionowianie wyrównali w doliczonym czasie pierwszej połowy. Po rzucie rożnym wykonywanym przez P. Koziarę futbolówka trafia do Marka Krotofila, który strzałem z kilku metrów nie daje szans bramkarzowi Błękitnych.

W drugiej połowie warte odnotowania były dwie (w 65’ i 69’) szanse bramkowe Arkadiusza Ciacha, ale w wykańczaniu akcji przez legionowskiego napastnika brakowało piłkarskiej jakości. Goście też mieli z tym problemy, więc mecz zakończył się polubownym remisem.

Teraz przed naszymi drugoligowcami krótki okres roztrenowania, a potem zimowy odpoczynek, czas lizania „ran” po przedłużonej rundzie jesiennej. Gdyby Legionovia zdobyła w tych 19 spotkaniach o 3–4 punkty więcej, zimowa przerwa byłaby mniej stresująca dla wiernych kibiców zespołu. A tak? Niby ta ósma pozycja bezpieczna, ale bliżej z niej do strefy spadkowej niż komfortowej sytuacji przed wiosną.

Oto skład Legionovii ze spotkania z Błękitnymi Stargard:
Madejski – Grzelak, Krotofil, Bajat, Kotarba, Wójcik (65’ Madeński), Koziara, Milewski (81’ Dzięcioł), Płonka, Kalinowski (74’ Kwiatkowski), Ciach (80’ Jovanović).

Aleksandar Bajat, napastnik gości Michał Magnuski, Marek Krotofil. Nasi obrońcy nie pozwolili pohasać Magnuskiemu. Na dodatek M. Krotofil zdobył gola dającego remis Legionovii w tym meczu Fot. fotoMiD

TAK GRAŁA II LIGA

Wyniki 19. kolejki:

Legionovovia – Błękitni 1-1, Radomiak Stal 1-0, Siarka
– Puszcza 3-2, ROW – Rozwój 2-1, Gryf – Olimpia Z. 1-1, Bełchatów – Kotwica 0-1, Warta – Raków 1-2, Olimpia E. – Polonia B. 5-1, Polonia W-wa – Odra 3-4.

18. Polonia Bytom* 14 (5-3-11) 16-30

* Za niespełnienie wymogów licencyjnych trzem zespołom na starcie odebrano punkty: 4 – Polonii Bytom, 3 – GKS Bełchatów, 1 – Siarce Tarnobrzeg.
Teraz w rozgrywkach nastąpi zimowa przerwa. Drugoligowcy rywalizację wznowią 4/5 marca 2017 roku.