PIŁKA NOŻNA. Spektakularny lob i …porażka – Olimpia Zambrów – Legionovia 3-1 (2-1)

2018-10-25 6:37:27

Marcin Burkhardt zdobył w Zambrowie spektakularnego gola. Były to niestety miłe złego początki
Fot. fotoMiD

Trzeciej porażki, drugiej wyjazdowej, doznali trzecioligowi piłkarze Legionovii w rozgrywkach sezonu 2018/2019. W trzynastej kolejce rozgrywek podopieczni trenera Bartosza Tarachulskiego przegrali w Zambrowie z miejscową Olimpią 1-3 (1-2) i spadli na czwarte miejsce w tabeli


Choć w sobotnim spotkaniu nie mogło wystąpić czterech podstawowych piłkarzy (Choroś, Koziara, Będzieszak, Janković) zaczęło się ono obiecująco dla naszego zespołu. W 11. minucie gola otwierającego wynik meczu zdobył Marcin Burkhardt. Był to spektakularny lob z 5-6 metrów przed środkową linią boiska. Uderzenie z lewej nogi było mistrzowskie (można je oglądać bez końca, bo uwieńczyła je w swoim programie nowodworska telewizja No To Sport), piłka wpadła z kołnierz bramkarza gospodarzy Piotra Czaplińskiego. Były to niestety miłe złego początki dla legionowskiej drużyny. Choć jak przyznał trener Olimpii, Artur Woroniecki, łegionovia była zespołem lepszym piłkarsko, to jego podopieczni wywalczyli zwycięstwo dzięki większej detrteminacji pokazując w tym meczu sportowy charakter.

Wyrównał w 25 min. Przemysław Jastrzębsk, a tuż przed przerwą miejscową drużynę wyprowadził na prowadzenie Michał Hryczko. Nasi po przerwie dążyli do wyrwa niania, ale Olmpii „okopana” za podwójną gardą spokojnie czekała cierpliwie na kontry W miarę upływu spotkania miejscowi mieli ich coraz więcej. Nasi nie mogli przebić zambrowskiego muru, a na dodatek przytrafiały im się błędy. W 82 minucie gospodarze przechwycili jego z niecelnych podań Legionovii i po rozegrani szybkiej kontry nie mieli kłopotów (Kamil Zalewski) z pokonaniem po raz trzeci Oliwiera Wienczatka. Na dodatek w końcówce meczu dwie żółte kartki a w konsekwencji czerwoną ujrzał Konrad Trzmiel i Legionovia kończyła ten nieudany dla siebie mecz w dziesiątkę.
Czy w sobotnim spotkaniu z wiceliderem z Tomaszowa Mazowieckiego legionowianie potrafią przerwać przedłużającą się ostatnio serię spotkań bez zwycięstwa?
Oto skład Legionovii ze spotkania w Zambrowie: Wienczatek – Zaklika (83’ Lewandowski), Górski, Weremko, Trzmiel, Więdłocha (89’Karabin) , Krawczyk, Burkhardt, Wolski (63’ Gołębiewski), Juriśa, Paczuk. (jb)

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *