PIŁKA NOŻNA. Strzelanina „na bogato”. Przegrywają, wygrywają

2021-08-26 6:39:47

Tym strzałem Piotr Dobrogost ustalił wynik środowego spotkania z Ursusem Fot. fotoMiD

W ubiegłym tygodniu piłkarze KS Legionovii rozegrali dwa kolejne spotkania o trzecioligowe punkty. Pierwszy, w środę na swoim boisku przegrali z Ursusem Warszawa 2-3(1-1). W drugim, niedzielnym wygrali w Aleksandrowie Łódzkim z miejscowym Sokołem 4-3 (1-1)

Kibice mogą być usatysfakcjonowani. W dwóch meczach z udziałem podopiecznych trenera Michała Pirosa padło aż 12 bramek, a przecież gole – podobno- są solą futbolu. Czego chcieć więcej? W tym sezonie, Legionovia zgodnie z obowiązującym „tryndem” przeszła na grę trójką obrońców. Nauka systemu 1-3-5-2 kosztuje, więc na kolejnych spotkaniach strzelaniny nie zabraknie. Oby tylko futbolówka wpadała częściej do bramki rywali niż naszej.

Na minusie z Ursusem

Legionowski szkoleniowiec szuka optymalnego ustawienia trójki defensorów. Z Ursusem po raz drugi na środku obrony zagrał nowy w zespole Konrad Budek. Tytułem chyba rehabilitacji za mecz w Nowym Dworze Mazowieckim. Niestety i tym razem średnio to wyszło. Przy pierwszej bramce dla „Traktorków” (29’) Budka za utratę gola trudno winić. Okrzyk „Mojaaa!” Jana Krzywańskiego przy wyjściu do dośrodkowanej piłki słychać było na całym stadionie, jednak futbolówka padła łupem kapitana rywali Patryka Kamińskiego, który bez trudu umieścił ją w bramce. Nasi na szczęście po trzech minutach wyrównali, za sprawą Patryka Kaczorowskiego. Jego strzał rykoszetował myląc bramkarza.
Bogato w bramki zrobiło się w pierwszym kwadransie drugiej połowy. Michał Strzałkowski, niechciany w grodziskiej Pogoni, niemal w bliźniaczy sposób zabawiał się z prawą stroną legionowskiej defensywy, zdobywając dwa gole (53’ i 59’). Czy nasz środkowy był w te gole zamieszany, czy nie spóźnił się z asekuracją kolegów? Tego nie sugeruję, ale nasz stoper pewnym ogniwem naszej drużyny tego dnia nie był, nie tylko zresztą on. Wynik spotkania na 2-3 ustalił mierzonym strzałem z 17. metrów Piotr Dobrogost (60’) i w został zmieniony. Zmiany nie przyniosły jednak zmiany wyniku. Były trener Legionovii. a obecnie Ursusa, Bogdan Jóźwiak mógł być usatysfakcjonowany. Wygrał, czyli „zagrał na nosie” zmiennikowi.
Krzywański – Waszkiewicz. Budek, Wojdyga (73’ Barański), Kaczorowski (62’Sonnenberg), Zaklika, Koziara, Dobrogost (62’Szerszeń), Mroczek (74’Smuga),,Bajdur (62’Papazjan), Zjawiński

Na plusie z Sokołem

Pierwsze pół godziny meczu w Aleksandrowie na stadionie im. Włodzimierza Smolarka nie zapowiadało gradu bramek. Do przerwy padły tylko dwie. Najpierw ładnym strzał z dystansu prowadzenie gospodarzom dał prawy pomocnik Jakub Zagórski na trzy minuty przed zejściem do szatni dobrej szansy z bliskiej odległości nie zaprzepaścił Bartosz Mroczek. Strzelanina na dobre zaczęła się po przerwie.
Już w 49. minucie, pięknym strzałem z lewej nogi prowadzenie dał Legionovii Dariusz Zajwiński. Cztery minuty później po składnej akcji gospodarzy i dośrodkowaniu Horoszkiewicza wyrównał Jakub Góral. Legionovia ponownie (69‘) wyszła na prowadzenie po uderzeniu z dystansu Konrada Zakliki. Kiedy Michał Bajdur (87’) w tłoku pod bramką gości po raz czwarty umieścił piłkę w siatce, wydawało się, że limit goli na ten mecz został wyczerpany. Miejscowi byli jednak innego zdania i w 90 min. strzelili Legionovii trzeciego gola. Tym razem nauka nowego systemu wyszła naszej drużynie na plus. Jak będzie w kolejnych meczach?
Krzywański – Waszkiewicz, Bujak, Wojdyga (83’Barański), Kaczorowski, Koziara, Zaklika,, Bajdur (90’Karabin), Mroczek, Zjawiński (83’Szerszeń),Papazjan (67’Dobrogost).

TAK GRAŁA III LIGA (gr.1)
Wyniki 3. Kolejki:
Legionovia – Ursus 2-3, Mamry – Legia II 0-4, Pelikan – Lechia 3-2, ŁKS II – Kutno 2-1. Wikielec – Sokół 2-2, Wissa – Świt 0-0, Unia – Jagiellonia II 1-2, Polonia – Błonianka 3-0, Znicz – Broń 3-0.
Wyniki 4.kolejki:
Sokół – Legionovia 3-4, Świt – Unia 2-4, Kutno – Wikielec 0-0, Ursus – Wissa 1-1, Lechia – ŁKS II 3-0, Jagiellonia II – Polonia 1-5, Znicz – Pelikan 1-3, Legia II – Broń 3-1,
Pilica – Mamry 4-1.
W tabeli prowadzą: Lechia Tomaszów Mazowiecki i Unia Skierniewice. Obie drużyny zgromadziły po 9.punktów. Legionovia jest czwarta z dorobkiem 7.punktów (bramki:10-8)