PIŁKA NOŻNA. Ta ostatnia sobota… Legionovia – Górnik Łęczna 0-2 (0-0)

2020-07-29 1:26:34

W ostatnią sobotę lipca 2020 roku na legionowskim stadionie swój awans do I ligi świętowali piłkarze Górnika Łęczna. Podopieczni trenera Kamila Kieresia pokonali Legionovią 2-0(0-0) i nie oglądając się na wyniki innych spotkań ostatniej kolejki, mogli odtańczyć, polewani szampanem, taniec radości. W zgoła odmiennych nastrojach byli nasi futboliści. Ich los od pięciu kolejek był przesądzony. Po rocznym powrocie na drugoligowy poziom spadają ponownie do III ligi

Legionowianie z honorem chcieli zakończyć swoją przygodę na drugoligowych boiskach. Przez pierwsze 45. minut meczu wychodziło im to zupełnie przyzwoicie. Nie było widać różnicy w poziomie gry między aspirantem do awansu a spadkowiczem. Jeśli już, to na korzyść zdegradowanych już gospodarzy. Legionowianie grali ładnie dla oka i od czasu do czasu Marcin Kluska, Mateusz Małek, także Karol Podliński i Andrzej Trubeha stwarzali zagrożenie pod bramką zespołu gości. Adrian Kostrzewski wraz z defensorami nie dali się jednak zaskoczyć.
Połówka to jednak za mało by chwalić naszą drużynę. Goście po przerwie wzmocnili wysoki pressing, zaczęli szybciej operować futbolówką i już w 50.minucie objęli prowadzenie. „Bombę” z dystansu Michała Golińskiego zdołał sparować na poprzeczkę Damian Podleśny, poradził sobie także z dobitką głową Pawła Wojciechowskiego, ale piłka spadła do nogi Arona Stasiaka i ten w myśl zasady – do trzech razy sztuka, dał „zielono-czarnym” większy oddech w tym spotkaniu. Górnicy starali się „fedrować” dalej, naciskali , szukali drugiego gola. Udało im się to w 66.minucie. Piłkę wyekspediowaną z własnego przedpola przejął Wojciechowski, ładnie wypatrzył Golińskiego, ten znalazł się sam na sam z naszym bramkarzem, który ratował się faulem. Sędzia wskazuje na „wapno”. Do karnego podchodzi najlepszy strzelec zespołu z Łęcznej – Paweł Wojciechowski, myli Damiana Podleśnego strzelając swojego 17-tego gola w sezonie. Górnik prowadzi 2-0, na legionowski stadion trafiają szampany wyciągnięte z lodówki. Do końca meczu jeszcze co prawda 25 minut, ale goście, mimo 2-3 groźnych kontrataków Legionovii, nie pozwolą sobie już wydrzeć zwycięstwa i pierwszoligowego awansu. Gratulujemy!

W ostatnich minutach trener Bogdan Jóżwiak, który po sezonie żegna się z Legionovią, wpuszcza na boisko młodzieżowców, a więc tych, którzy mają stanowić trzon zespołu w III lidze. Mateusz Turkowski, Jacek Lewandowski, Maciej Sobota „wąchają” więc po raz kolejny drugoligową murawę, swoje kilka minut w II lidze otrzymuje też młodziutki bramkarz Jan Krzywański (rocznik 20003). Trudno już dziś powiedzieć jak będzie wyglądała kadrowo trzecioligowa Legionovia. Z większą pewnością można natomiast stwierdzić, że powrót na szczebel centralny piłkarskich rozgrywek do łatwych, z wielu względów, nie będzie należał.
Oto skład Legionovii z meczu przeciwko Górnikowi Łęczna; Podleśny (84’Krzywański) – Kaczorowski, Zembrowski, Choroś, Weremko, Małek (74’Turkowski), Koprowski (86’Sobota), Koziara, Kluska, Trubeha (74’Lewandowski), Podliński.

TAK GRAŁA II LIGA
Wyniki 34.(ostatniej) kolejki :
Legionovia – Górnik Łęczna 0-2, Widzew –Znicz 0-1, GKS – Resovia 1-1, Stal S.W. – Pogoń 0-3, Elana – Gryf 6-0, Lech II – Błękitni 0-3, Stal Rz. – Skra 4-0, Górnik P. – Bytovia 2-2, Grabarnia – Olimpia 3-2.