PIŁKA NOŻNA . Trudne wyzwanie – Legionovia w II lidze

2019-07-03 12:42:42

Jedno z ostatnich zdjęć Piotra Krawczyka w legionowskich barwach. Powodzenia na boiskach ekstraklasy!
Fot. fotoMiD

Jeszcze słychać fanfary obwieszczające powrót piłkarzy Legionovii do II ligi, nie milkną zachwyty nad imponującą wiosną w wykonaniu podopiecznych trenera Marcina Sasala, jeszcze bohaterowie awansu korzystają z dobrodziejstw króciutkich urlopów, a już przed nimi nowe, trudne wyzwanie. Nie da się ukryć, że legionowski beniaminek przystąpi do drugoligowego sezonu 2019/2020 (start 27 lipca br. ) niemal „z marszu”


Legionovia, w stosunku do swych nowych rywali, ma co najmniej kilkanaście dni – „ w plecy”. Wywalczyła awans z grupy, w której układający terminarz rozgrywek nie popisał się, delikatnie rzecz ujmując – wyobraźnią. Nasi piłkarze wracają więc z mini urlopów już 4 lipca i na przygotowania do rozgrywek zostaną im trzy tygodnie. Czy da się w tym czasie wszystko ogarnąć? Przygotowanie, zgranie zespołu, sparingi, ewentualne transfery? Nie zazdrościmy piłkarzom, trenerom, działaczom… Tym bardziej, że wśród rywali nie brakuje markowych firm z łódzkim Widzewem, GKS Katowice, rezerwami Lecha Poznań, Górnikiem Łęczna, czy zaprawionych w drugoligowych bojach Zniczem Pruszków, Pogonią Siedlce na czele. Ci, ale i inni rywale Legionovii , pracują już niemal „pełną parą”, mają prawie skompletowane kadry, są po kilku sparringach. .. Legionowski beniaminek skazany jest może nie na prowizorkę, ale na drugoligowe – last minute .

Czasami to wypala, ale…

Póki co wiem, że z Legionovią pożegnał się, po wystrzałowym sezonie najlepszy strzelec drużyny, Piotr Krawczyk. 24-letni piłkarz, rozpoczynający swą piłkarską przygodą w gminnym klubie Naprzód Skórzec (kolo Siedlec) podpisał dwuletnią umowę z Górnikiem Zabrze(!) i jest już z ekipą trenera Marcina Brosza na obozie przygotowawczym w Poznaniu. Czym dla sympatycznego piłkarza zakończy się przeskok z III ligi do ekstraklasy? Nie zgra też w Legionovii jesienią podstawowy defensor Sebastian Weremko, przed którym żmudny okres rehabilitacji po operacji. Czy ktoś jeszcze „wyskoczy” ze skład zespołu, która w tak pięknym stylu finiszowała pod drugoligowy awans? Tego nie wiemy, choć wśród kibiców „krążą”, jeszcze 2-3 nazwiska…
Trudno też wskazać nazwiska tych, którzy w drugoligowym sezonie przywdzieją legionowskie barwy. Są podobno chętni kandydaci, bo i – jak to się eufemistycznie określa – wzmocnienie składu potrzebne. Choćby po wyżej wymienionych ubytkach. Klub rozgląda się więc za jakimś wartościowym młodzieżowcem, uzupełnieniem konkurencji na pozycji bramkarza, doświadczonym napastnikiem, może obrońcą. Co z tego rozglądania, a potem testowania wyjdzie? Czasu na decyzje pozostaje niewiele.
Legionovia pierwsze spotkanie sezonu 2019/2020 o drugoligowe punkty zagra już 27 lipca u siebie ze Skrą Częstochowa. Tydzień później wyjazd do Rzeszowa na mecz ze Stalą, itd. Pełny terminarz rundy jesiennej dla Legionovii jest już znany. Udało się też wstępnie ustalić, w związku z remontem nawierzchni bocznego boiska, zastępczą lokalizację do przygotowań zespołu. Na transfery i pełny skład drużyny last minute trzeba będzie jeszcze poczekać.

(jb)

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *