PIŁKA NOŻNA. Tylko remis

2016-10-25 5:04:28

Szkoda, legionowscy drugoligowcy tylko zremisowali spotkanie na swoim boisku z rybnickim ROW-em. Podopieczni trenera Ryszarda Wieczorka byli stroną dominującą przez większość część meczu. Na dodatek goście gola dającego im remis zdobyli po dość kontrowersyjnym rzucie karnym.

Rybniczanie przed sezonem mieli spore sportowe ambicje, nawet związane z pierwszoligowym awansem. Zderzenie z boiskową rzeczywistością sprowadziło ich jednak na ziemię. Na mecz z Legionovią przyjechali jako drużyna strefy spadkowej, zaledwie z 13-punktowym dorobkiem.

Pierwsza połowa sobotniego spotkania potwierdziła, że same chęci w II lidze to za mało. Legionovia dyktowała warunki na boisku. Nasi piłkarze co i rusz gościli pod bramką 24-letniego Daniela Kajzera, często też próbowali uderzeń z dystansu. Strzałom Krystiana Wójcika, Ivana Jovanovicia,, Pawła Garygi, Patryka Koziary czy Daniela Kutarby zabrakło jednak odrobiny precyzji. Goście w tej odsłonie meczu stworzyli w zasadzie jedną groźną sytuację, kiedy w 30. minucie, po rzucie wolnym, zakotłowało się pod bramką Sebastiana Madejskiego. W samej końcówce tej połowy Legionovia miała dwukrotnie szansę na „gola do szatni. Pierwszej nie wykorzystał I. Jovanović po dośrodkowaniu M. Wodeckiego, drugiej jeszcze lepszej K. Wójcik, po podaniu Jovanovicia.

W drugiej odsłonie rybniczanie jakby się przebudzili. Zaczęli grać szybciej, z pierwszej piłki. Ataki ekipy trenera Piotra Piekarczyka napędzali zwłaszcza doświadczeni zawodnicy środka pola: kapitan Gabriel Nowak, oraz znany z występów w Odrze Wodzisław – Szymon Jary. Taka gra przyniosła gościom szansę na bramkę już w 58. minucie, ale ją spartolili. Legionovia wróciła „z dalekiej podróży” i trochę ponownie wzięła się do roboty. Dobrze usposobiony w bramce rybniczan D. Kajzer nie dawał się jednak zaskoczyć, a rośli stoperzy D. Bober i T. Balul bez większego trudu radzili sobie z dośrodkowaniami legionowian. Gospodarze dopięli jednak swego w 85. minucie. Zespołową akcję zespołu wykończył Patryk Koziara, bodaj najlepszy zawodnik naszej drużyny tego dnia, obok kapitana zespołu Mikołaja Grzelaka. Trzy kolejne punkty były blisko, bliziutko, ale uciekły w ostatniej chwili.. Trzy minuty po bramce gospodarzy ROW jeszcze raz zaatakował i … Szarża na prawym skrzydle rezerwowego Damiana Koleczko, została – zdaniem sędziego Macieja Pelki z Rzeszowa – nieprzepisowo zatrzymana na skraju legionowskiego pola karnego. O ironio losu miał tego dokonać bardzo dobrze grający Marek Krotofil, były zawodnik Rybnika. Mimo protestów naszych piłkarzy sędzia wskazał „na wapno”, a karnego na wyrównującego gola zamienił Sebastian Siwek. Tuż przed końcowym gwizdkiem  goście mieli jeszcze szansę na zadanie nokautującego ciosu, ale refleks S. Madejskiego  zapobiegł całkowitej – z legionowskiego punktu widzenia – katastrofie.
Oto skład Legionovii z tego spotkania: Madejski – Grzelak, Dzięcioł, Krtotofil, Kutarba, Garyga (72’ Madeński), Koziara, Płonka, Wodecki (84’ Kalinowski), Wójcik, Jovanović (73’ Ciach).

161022mid026

W takiej sytuacji Patryk Koziara zdobywa bramkę dla Legionovii Fot. fotoMiD

TAK GRAŁA II LIGA

Wyniki 14. kolejki:

Legionovia – ROW 1-1, Gryf – Siarka 2-2, Bełchatów – Radomiak 0-1, Warta – Puszcza 0-0, Olimpia E. – Rozwój 0-0, Polonia W. – Błękitni 1-1, Odra – Olimpia Z. 0-3, Polonia B. – Kotwica 2-2, Stal SW. – Raków (mecz odwołany z powodu złego stanu boiska)

1. Odra Opole 29 (8-5-1) 23-10
2. Raków Częstochowa 27 (7-6-0) 28-12
3. Radomiak Radom 25 (7-4-3) 16-15
4. Siarka Tarnobrzeg* 20 (5-6-3) 25-19
5. Legionovia Legionowo 20 (5-5-4) 20-16
6. Puszcza Niepołomice 19 (4-7-3) 11-9
7. Olimpia Zambrów 19 (5-4-5) 15-21
8. Olimpia Elbląg 18 (3-9-2) 23-20