PIŁKA NOŻNA. Tylko remis

2015-11-24 11:42:51

Drugoligowi piłkarze Legionovii męczą się ze słabeuszami rozgrywek. Przed tygodniem przegrali z Błękitnymi Stargard Szczeciński, w ostatnią niedzielę, też u siebie, zaledwie zremisowali z Gryfem Wejherowo zdobywając gola w ostatniej minucie spotkania. Kiepska postawa sprawia, że nasz zespół przerwę zimową najprawdopodobniej spędzi w strefie spadkowej.

Legionovia rozpoczęła nawet z animuszem. Już w 8. minucie miała dwie szanse na zdobycie gola. Najpierw aktywny Samuelson Odunka przegrał jednak pojedynek jeden na jeden z bramkarzem Wiesławem Ferrą, a następnie, po krótkim rozegraniu kornera, bramkarz gości odbił strzał w krótki róg Mateusza Kwiatkowskiego. Miłe złego początki. Dziesięć minut później pierwsze zagrożenie stworzyli przyjezdni i od razu zdobyli gola. Po centrze z rzutu rożnego piłka trafiła do Mateusza Kuzimskiego, który z dziesięciu metrów pokonał Mikołaja Smyłka. Nasi mieli sytuację na wyrównanie krótko przed przerwą, ale Marcin Kozłowski w dogodnej sytuacji uderzył obok słupka bramki gości.
Po przerwie podopieczni Piotra Rzepki całkowicie oddali inicjatywę gospodarzom. Optyczna, coraz bardziej miażdżąca przewaga Legionovii nie przynosiła jednak wymiernego efektu. Nasi albo bez sensu, ze względu na rosłych obrońców, grali dużo górnych piłek, albo też dawali się wykazać niezłemu bramkarzowi Gryfa, a na dodatek patałaszyli w dogodnych sytuacjach. Garyga, Monterde, Tlaga, Kitliński nie potrafili zamienić swych szans na gola. Na szczęście dla gospodarzy w 90. minucie Michał Kitliński został sfaulowany przez rywala w polu karnym. Sędzia wskazał na „wapno“,
a karnego dającego Legionovii wyrównanie z zimną krwią wykorzystał Rafał Jankowski. Z „czerwoną latarnią“ tylko więc remis.
W najbliższą niedzielę ostatni, tegoroczny mecz Legionovii. Trzeci na własnym boisku. Może, zgodnie z powiedzeniem do trzech razy sztuka, tym razem uda się wygrać?
Legionovia: Smyłek – Grzelak, Grudniewski, Leustek, Kozłowski (64’ Jankowski), Kopka, Garyga (72’ Tlaga), Monterde, Odunka (46’ Zawodziński), Kwiatkowski, Ziąbski (83’ Kitliński).

PIŁKA NOŻNA. II Liga

Wyniki 18. kolejki:

Legionovia – Gryf 1-1, Kotwica – Błękitni 2-1, Znicz
– Radomiak 4-2, ROW – Olimpia 1-1, Wisła – Tychy 3-0, Stal M. – Polonia 4-3, Siarka – Puszcza 0-1, Nadwiślan – Stal SW. 2-2, Okocimski – Raków 3-1.

1. Stal Mielec 40 (12-4-2) 33-18
2. Wisła Puławy 36 (11-3-4) 27-17
3. Raków Częstochowa 34 (10-4-4) 37-22
4. Znicz Pruszków 33 (9-6-3) 27-16
5. Stal Stalowa Wola 28 (7-7-4) 22-17
6. Siarka Tarnobrzeg 27 (8-3-7) 25-28
7. GKS Tychy 26 (7-5-6) 18-18
8. Radomiak Radom 25 (7-4-7) 24-19