PIŁKA NOŻNA. Układanka – Wygrany sparing

2018-01-30 1:58:06

Mario Vasilj nowy chorwacki napastnik Legionovii Fot. NiK Krrka

Trwają przygotowania piłkarzy KS Legionovia KZB Legionowo do rewanżowej rundy sezonu 2017/2018. Przypomnijmy, że zespół trenera Roberta Pevnika na półmetku rozgrywek (plus dwa mecze awansem z wiosny) znajduje się tuż nad kreską spadkową, czując na plecach oddech czterech ostatnich zespołów najbardziej zagrożonych spadkiem do III ligi


Nie ma więc co ukrywać, że ponad miesięczne przygotowania do rundy wiosennej będą dla legionowskich futbolistów dość nerwowe. Nie tylko, że względu na gorące” miejsce” w tabeli, ale także tradycyjną już konieczność układania piłkarskich puzzli, a w zasadzie w przyspieszonym tempie budowanie nowego zespołu, który podoła wymogom II ligi. Tym razem margines na popełnienie błędu jest rzeczywiście niewielki. Filozofia „budowania” zespołu o coraz to nowe wypożyczenia piłkarzy z innych klubów, kiedyś wreszcie może zakończyć się krachem i będzie to oznaczać koniec legionowskiej piłki kopanej na szczeblu centralnym.
Nie ma co krakać. Zarząd klubu, sztab szkoleniowy nie załamuje rąk. Szuka wolnych i chętnych do gry w Legionovii piłkarzy. Najlepiej młodych, niezbyt drugich. Szuka nie tylko na krajowych boiskach, ale także na Balkanach: W Słowenii, Chorwacji, Serbii. O pierwszych efektach tego zimowego połowu informuje strona internetowego legionowskiego klubu. Nowymi zawodnikami Legionovii zostali już m.in.; 21-letni Wojciech Szumilas, były pomocnik GKS Tychy, 21-letni środkowy obrońca Klemen Nemanić rodem ze Słowenii oraz 22-letni chorwacki napastnik Mario Vasilij.
I z tym trzema nowymi piłkarzami oraz sporą grupą testowanych, Legionovia w ubiegłym tygodniu odbyła pierwszy sparing w czasie zimowych przygotowań. Podopieczni słoweńskiego szkoleniowca R. Pevnika pokonali w nim trzecioligową Polonię Warszawa 2-0 (1-0). Pierwszego gola w tym sprawdzianie zdobył wspomniany Chorwat – Mario Vasilij (43’) , drugą bramkę z rzutu karnego Wojciech Kalinowski (55’).W sprawdzianie tym oprócz piłkarzy nowych, także tych znanych kibicom z poprzedniego sezonu (m. In. Mikołaj Grzelak, Tomasz Wojcinowicz, Mateusz Zając, Daniel Kutarba, Wojciech Kalinowski, Przemysław Rybkiewicz, Filip Kowalczyk, Mazlum Abul) uwagę zwracali próbowani w legionowskich brawach dwaj młodziutcy bramkarze Mateusz Kochalski (2000) oraz Bartosz Kowalczyk (1997), pomocnicy; Gracjan Kuśmierek (1998) i Mateusz Leleno (1998)… Kadrowa układanka Legionovii na wiosnę roku 2018 daleka jest od zakończenia, nie mówiąc o sensowym ułożeniu piłkarskich puzzli w drużynę.

(jb)

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *