PIŁKA NOŻNA. Wygrali, nie zachwycili. Legionovia – Znicz Biała Piska 3-2 (2-1)

2021-04-28 12:39:42

Bramkarz Adam Radzikowski w pojedynku z Andrzejem Trubehą

Czternaste zwycięstwo w rozgrywkach sezonu 2020/21 odniósł w sobotę legionowski wicelider trzecioligowy. Trzy kolejne dopisane punkty rzecz jasna cieszą, sama gra już mniej. Dobrze, że w meczu było trochę emocji, bo padło w nim pięć bramek

Gościom z Mazur rywalizacja w TOP-8 nie za bardzo służy. Podopieczni trenera Borkowskiego zdążyli już przegrać trzy swoje spotkania (0-2 ze Świtem, 1-3 z Legią II, 1-2 z Pogonią), a na dodatek pożegnali się z Pucharem Polski na szczeblu swojego województwa, ulegając Mamrom Giżycko 0-3. Do Legionowa przyjechali z nadzieją na przerwania fatalnej passy i… …w siódmej minucie zaskoczyli legionowską defensywę. Atak prawą stroną boiska, Marcin Fiedorowicz schodzi do środka boiska, wyraźnie „szukając” swej lewej nogi, oddaje strzał i Jan Krzywański musi wyciągać piłkę z siatki. Na szczęście goście z prowadzenia cieszyli się tylko pięć minut. Faul na Dariuszu Zjawińskim, na 2-3 metry przed szesnastką i Marcin Kluska zamienia rzut wolny na wyrównującego gola. W 29. minucie Legionovia obejmuje prowadzenie. Kolejny rzut wolny w wykonaniu M. Kluski piski bramkarz Adam Radzikowski przenosi nad poprzeczką. Z rzutu rożnego dośrodkowuje Patryk Koziara, a ustawiony na tzw. długim słupku Dariusz Zjawiński nie ma problemów z wpakowaniem z kilku metrów głową piłki do siatki.

Dziewięć minut po przerwie jest już remis. Nasi defensorzy niefrasobliwie prezentują gościom rzut rożny, który skwapliwie wykorzystuje stojący na krótkim słupku „kryty na radar” – Andrzej Kosiński. Od 62. minuty Znicz, po czerwonej kartce dla Fiedorowicza, gra w dziesiątkę. Po niespełna dziesięciu minutach Legionovia zdołała ten fakt wykorzystać. Po rzucie wolnym Patryka Koziary piłka trafia w nieszczelny mur gości i po rykoszecie wpada do bramki Znicza. Goście grając w liczebnym osłabieniu w ostatnim kwadransie napędzili trochę strachu naszej drużynie. Na szczęcie do powtórki z meczu z Polonią, czyli remisu – nie doszło. Nie da się jednak ukryć po tym spotkaniu, że nad koncentracją zespołu, zwłaszcza w grze defensywnej, która ostatnio „kuleje” – warto popracować.

Oto skład Legionovii z tego meczu: Krzywański – Kaczorowski, Bujak, Choroś, Barański, (69’ Karabin), Kluska (91’ Lewandowski), Papazjan (63’ Dobrogost), Koziara, Zjawiński, Mroczek, Trubeha.

TABELA III LIGA (gr.1), TOP – 8
Wyniki 25. kolejki:
Legionovia – Znicz Biała Piska 3-2, Pogoń – Unia 4-2, Polonia – Świt 3-0, Legia II – Jagiellonia II 0-3.
1. Pogoń Grodzisk Mazowiecki 59(19-2-4) 57-23
2. Legionovia Legionowo 49 (14-7-4) 41-26
3. Świt Nowy Dwór Mazowiecki 46(14-4-7) 45-29
4. Unia Skierniewice 42(13-3-9) 47-33
5. Polonia Warszawa 42(12-6-7) 44-28
6. Jagiellonia II Białystok 41(12-5-8) 46-35
7. Znicz Biała Piska 40(11-7-7) 43-34
8. Legia II Warszawa 40(12-4-9) 45-33