PIŁKA NOŻNA. Wygrana z pierwszoligowcem

2017-01-26 11:40:27

Trwają przygotowania drugoligowych piłkarzy KS Legionovia KZB Legionowo do rundy wiosennej sezonu 2016/2017. Podopieczni trenera Mirosława Jabłońskiego mają już za sobą pierwsze spotkanie kontrolne. W sobotę w Siedlcach wygrali z pierwszoligową miejscową Pogonią 1–0 (1–0). Jedyną bramkę tego meczu zdobył w 34. minucie Paweł Garyga.

Legionovia w tym sparingu zagrała w następującym zestawieniu: Krzczuk (46’ Wilk) – Krotofil (60’ Zaklika), Bajat (46’ Kulenović), Borenović, Płonka (76’ Kalinowski), Milewski (46’ Dzięcioł), Koziara (60’ Śledziewski), Wójcik, Kalinowski (46’ Janur), Garyga, Madeński. Wynika z tego, że w składzie zespołu pojawiły się nazwiska trzech nowych piłkarzy (19-letni bramkarz Adam Wilk, 20-letni chorwacki obrońca Tin Kulenović i również 20-letni, lewonożny pomocnik Jakub Janur).

A oto krótka wypowiedź trenera Mirosława Jabłońskiego na temat samego sparingu i ewentualnych legionowskich transferów w przerwie zimowej:
– W pierwszym sparingu po przerwie zimowej nasza dyspozycja nie wyglądała źle. Raczej na tle wyżej notowanego rywala zespól zaprezentował się korzystnie. Tym bardziej, że próbowaliśmy nowe ustawienie drużyny z trójką obrońców i trójką napastników. Konfrontowaliśmy też możliwość innego ustawienia zespołu, w różnych personalnych ustawieniach. Nie jestem zwolennikiem testowania nowych piłkarzy w trakcie samych przygotowań. Realia klubu są jednak jakie są, więc na miejsce zawodników, którzy odeszli będziemy się strać pozyskać zawodników nowych. Interesują nas przede wszystkim zawodnicy młodzi, którzy potrafią jednak sprostać wymogom II ligi. To klubowa reguła, ale mogą być od niej wyjątki. Trzej nowym zawodnikom, którzy wystąpili w Siedlcach, będą się nadal przyglądać. Zarówno na treningach, jak i w kolejnym sparingu – podkreślił M. Jabłoński.
Kolejny mecz sparingowy Legionovia zagra w sobotę, w Ursusie z miejscowym trzecioligowcem.

JERZY BUZE

Fot. archiwalne fotoMiD

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *