PIŁKA NOŻNA. Wyjazd na piątkę – Znicz Biała Piska – Legionovia 1-5 (0-2)

2018-11-21 8:25:37

Nasi piłkarze już się cieszą z zimowej przerwy, ale trzeba rozegrać jeszcze jedno spotkanie o trzecioligowe punkty
Fot. fotoMiD

Wysokim (5-1), wyjazdowym zwycięstwem zakończyli trzecioligowi piłkarze Legionovii rundę jesienną sezonu 2018/2019. Tzn. prawie zakończyli, bo przed nimi, w najbliższą niedzielę jeszcze domowy, dwukrotnie przekładany na prośbę gości, mecz z rezerwami stołecznej Legii

Sobotni wyjazd na Mazury do Białej Piskiej podopieczni Bartosza Tarachulskiego zaliczyli na ….piątkę! Co prawda gospodarze, trzecioligowy beniaminek, podbudowani zwycięstwem w Radomiu z Bronią, liczyli, że zakończą pomyślną dla nich jesień sprawieniem kolejnej niespodzianki, ale się … przeliczyli. Grali ambitnie, walczyli, strzelili nawet w tym meczu pierwsi bramkę, jednak sędzia po faulu na legionowskim bramkarzu Jakubie Stefaniaku, tego gola uznać nie mógł.
Nasi piłkarze, na tle żywiołowego rywala, dość długo – jak to się określa – wchodzili w mecz. Pierwszą bramkę zdobyli za sprawą Eryka Więdłochy dopiero w 37. minucie. Potem „bramkę do szatni” dołożył Piotr Krawczyk i wydawało się, że jest już „po meczu”. Gospodarze jednak nie zrezygnowali. Trzynaście minut po przerwie, po rzucie rożnym Karol Kosiński strzałem głową zdobył kontaktowego gola . Przez następny kwadrans losy spotkania „wisiały” na włosku, potem już tylko strzelali jednak lepsi goście. Na 3-1 podwyższył zmiennik Więdłochy – Filip Kowalczyk (78’). Czwartego gola zdobył kolejny zmiennik – Kamil Wolski (85’), a wynik spotkania ustalił Kacper Górski. Warto może dodać, ze nasz zespół zdobył jeszcze szóstą bramkę, ale sędzia (znowu prawidłowo) jej nie uznał, bo strzelec- Jakub Karabin był na pozycji spalonej.
To było dziesiąte, jakże efektowne, zwycięstwo legionowian jesienią. Czy będzie także jedenaste? Od wyniku niedzielnego, zaległego spotkania z drugim zespołem warszawskiej Legii, zależy ostateczne miejsce Legionovii na półmetku rozgrywek. Każdy remis daje naszej drużynie drugą lokatę (patrz – tabelka)
Oto skład Legionovii ze spotkania z Białej Piskiej: Stefaniak – Będzieszak, Górski, Choroś, Weremko, Więdłocha (53’ Kowalczyk), Zaklika, Burkhardt (86’ Karabin), Koziara (82’ Janković), Krawczyk, Paczuk (62’ Wolski).

Nasi piłkarze już się cieszą z zimowej przerwy, ale trzeba rozegrać jeszcze jedno spotkanie o trzecioligowe punkty
Fot. fotoMiD

(jb)

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *