PIŁKA NOŻNA. Zaległy – wygrany! KS Legionovia – Jagiellonia II Białystok 2-1 (1-0)

2021-03-10 12:24:09

Bramkarz Jan Krzywański zadebiutował w legionowskich barwach, w meczu o ligowe punkty i nie zawiódł

Od wygranej rozpoczęli trzecioligowi piłkarze Legionovii nadrabianie jesiennych zaległości sezonu 2020/2021. W sobotę, na swoim stadionie, podopieczni trenera Michała Pirosa pokonali 2-1 (1-0), w zaległym meczu z 17 kolejki, rezerwy białostockiej Jagiellonii i awansowali na piąte miejsce w tabeli. W najbliższą sobotę, też na własnym stadionie (godz. 14), pierwsze z trzech spotkań przeniesionych z jesieni. Rywalem GKS Wikielec

Zwycięstwo nad Jagiellonią przybliżyło naszą drużynę do zrealizowania podstawowego celu – znalezienia w czołowej grupie ośmiu zespołów po pierwszej rundzie. Wygrana nie przyszła łatwo, ale paradoksalnie, mogła być okazalsza. Pierwsi w tym meczu zaatakowali goście, potwierdzając, że też jeszcze wierzą w Top-8. Rywale zostali jednak „ostudzeni” już w 6. minucie, po składanej akcji Legionovii i kapitalnym strzale z dystansu (z ok. 20 metrów) kapitana zespołu, Patryka Koziary. Potem były jeszcze okazje nowego w zespole Bartosza Mroczka (dwukrotnie) i Marcina Kluski.

Drugi gol padł jednak dopiero pięć minut po wznowieniu gry po przerwie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego na tzw. krótki róg białostockiej bramki, przedłużenie piłki głową do Dariusza Zjawińskiego, który z kilku metrów nogą wpakował futbolówką do siatki pokonując Huberta Gostomskiego. Mecz był dalej niezły. Nasi atakowali głównie prawą flanką (dobre spotkanie rozgrywał Kacper Kaczorowski), ale i Jagiellonia nie rezygnowała ze zmiany wyniku. Głośne uwagi i pokrzykiwania trenera drużyny przyjezdnej, Wojciecha Kobeszki, przyniosły efekt w 65.minucie przy legionowskiej „pomocy”. Nieprzemyślanym podaniem do tyłu B. Mroczek „wsadził na konia” Daniela Chorosia i Hubert Matras zdobył kontaktowego gola. Do końca meczu wynik pozostawał więc sprawą otwartą. Legionovia jednak utrzymała skromne prowadzenie i dopisała do swego dorobku zasłużenie trzy cenne punkty. Była zespołem dojrzalszym, stworzyła więcej sytuacji bramkowych.
Po 18 spotkaniach Legionovia zgromadziła 33 punkty (9 zwycięstw, 6 remisów,
3 porażki), bilans bramkowy 25-17. Ile nasz zespół potrafi jeszcze dodać do swego dorobku w trzech spotkaniach kończących rundę jesienną?

Oto skład naszego zespołu ze spotkania z Jagiellonią II Białystok: Krzywański – Kaczorowski, Bujak, Choroś, Barański, Kluska, Koziara, Bajdur, Zjawiński (82’ Dobrogost), Mroczek (90’ Karabin), Trubeha (91’Papazjan).