PIŁKA NOŻNA. Zapełnia się układanka

2017-02-09 11:48:59

Drugoligowi piłkarze Legionovii przygotowujący się do pilkarskiej wiosny trenują, rozgrywają kolejne spotkania sparingowe. W ostatnim tygodniu podopieczni trenera Mirosława Jabłońskiego wygrali 4-1 (0-0) z drugoligowym Radomiakiem i zremisowali 1-1 (1-1) z rezerwami trzecioligowej Legii Warszawa.

W spotkaniu radomskim, w legionowskim zespole pojawili się kolejni testowani piłkarze. M.in. Daniel Kraska (zdobył jedną z bramek) oraz Maciej Wolski. Obaj ostatnio byli zawodnikami pierwszoligowej Olimpii Grudziądz. Grał też Mateusz Wajdzik, także pomocnik, tyle że z Podbeskidzia Bielsko-Biała. Po tym sparingu umowę z legioniowskim klubem podpisał jednak inny z pomocników – Mateusz Żebrowski. To młody, 21-letni, wysoki (187 cm) wychowanek Korony Ostrołęka, mający za sobą występy m.in. w juniorach „Czarnych Koszul”, w Mazurze Karczew, a ostatnio w pierwszoligowych Wigrach Suwałki.

W sobotę na bocznym boisku Legii „Pod balonem” nasza drużyna rozegrała swoje już czwarte spotkanie kontrolne. Tym razem po trzech zwycięstwach – remis. Elegijne rezerwy Legii okazały się wymagającym, zespól trenera Krzysztofa Dębka mógł ten sparing nawet wygrać, ale strzelec szybkiej (9’) bramki dla gospodarzy Eryk Więdłocha, nie wykorzystał rzutu karnego. Gola dającego remis naszej drużynie zdobył Arkadiusz Madeński (38’) i była to czwarta sparingowa bramka tego piłkarza. Warszawiaka zresztą.

I w tym meczu trener M. Jabłoński ze szczególną uwagą przyglądał się testowanym piłkarzom. M.in. kolejnemu młodemu krakowskiemu bramkarzowi Mateuszowi Zającowi, także młodemu napastnikowi Igorowi Korczakowskiemu z MKS Piaseczno, wcześniej wspominanym D. Krasce, M. Wajdzikowi, czy trenującemu o trzech tygodni z Legionovią, 20-letniemu chorwackiemu obrońcy Tinowi Kulenoviciowi. Efektach tych obserwacji?

– Wszystko wskazuje na to – mówi prezes Legionovii, Dariusz Ziąbski – że drugim bramkarzem Legionovii, obok Łukasza Krzczuka, zostanie jednak nie M. Zając, a Adam Wilk, Jestem już po słowie wstępnym z Cracovią i chcemy wypożyczyć tego młodego bramkarza na rok do Legionovii. Najprawdopodobniej na początku tego tygodnia dogadamy się też z Danielem Kraską , który również jak M. Żebrowski pochodzi z Ostrołęki, choć grał ostatnio w Grudziądzu. Niewykluczone, że na wypożyczenie do naszego klubu zdecyduje się też Mateusz Wajdzik, który rozpoczyna studia w stolicy. Dalej trenować będzie z nami chorwacki obrońca T. Kulenović, brat zawodnika kadry pierwszego zespołu Legii. Staramy się o pozyskiwanie piłkarzy młodych, perspektywicznych, bo trochę doświadczonych zawodników (m.in. Wójcik, Gryga, Koziara, Krotofil, Bajat) już mamy. Mało napastników? Jest Madeński, Kwiatkowski na tej pozycji, w próbowanym nowym schemacie zespołu , mogą grać Wójcik, Klinowski i Garyga. Próbowany był także w sparingach jako napastnik Daniel Kraska, Przyglądamy się też uważnie młodziutkiemu Igorowi Korczakowskiemu. Staramy się w miarę naszych możliwości ułożyć wszystkie piłkarskie puzzle zespołu jak najszybciej. Przed nami kolejne sparingi naszej drużyny. W środę w stolicy z warszawską Polonią, a w sobotę, być może u nas, z Pelikanem Łowicz. O ile oczywiście aura nie storpeduje naszych planów – kończy meldunek z przygotowań Legionovii, prezes klubu, Dariusz Ziąbski.

JERZY BUZE

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *