PIŁKA NOŻNA. Zgasili Znicz po przerwie. Siedemnaste zwycięstwo Legionovii

2022-04-20 6:35:17

Z dziesięciu goli zdobytych do tej pory przez Dariusza Zjawińskiego dwa trafiły
do bramki Znicza Biała Piska

Siedemnaste zwycięstwo w rozgrywkach trzecioligowych odniósł legionowski lider. Jeszcze przed świętami podopieczni trenera Michała Pirosa zakończyli wyjazdowy tryptyk wygraną 2-1(0-1) w Białej Piskiej na miejscowym Zniczem. Przewaga Legionovii nad warszawską Polonią wynosi aktualnie sześć punktów, jednak „Czarne Koszule” mają jedno mniej rozegrane spotkanie

Po zwycięstwie w Kutnie 3-1, bezbramkowym remisie w Tomaszowie Mazowieckim, mazurskie zwycięstwo w Białej Piskiej dodało naszej drużynie siedem punktów wyjazdowym tryptyku. Nieźle, tym bardziej, że depcząca po piętach Legionovii – warszawska Polonia podzieliła się punktami w zaległym spotkaniu z nowodworski Świtem.
Mecz z zespołem z Białej Piskiej, walczącym o wydostanie się ze strefy spadkowej, nie należał do łatwych. Tym bardziej, że nasz zespół musiał sobie radzić, bez swojego kapitana i reżysera gry Patryka Koziary. Poradził sobie za trzy punkty, chociaż do gospodarze do przerwy mieli powody do zadowolenia. Znicz zdobył tzw, gola do szatni. Po rzucie wolnym bitym z prawej strony boiska, dośrodkowanie głową zostało skierowane w pole karne, potem celne podanie po ziemi między dwóch obrońców i Hubert Molski strzałem z sześciu metrów nie daje szans Janowi Krzywańskiemu.
Legionowianie odpowiedzieli rywalom dwoma bramkami tuż po przerwie. Najpierw Bartosz Mroczek otrzymał dokładne, długie podanie, na lewą stronę boiska, po indywidualnej akcji wymanewrował jednego z obrońców gospodarzy, i mierzonym strzałem z prawej nogi w tzw. krótki róg, doprowadził do remisu. Prowadzenie naszej drużynie dał w 54. minucie Dariusz Zjawiński, który leciutko zmienił lot futbolówki po rzucie wolnym wykonywanym przez Legionovią. Warto może przypomnieć, że równie „Zjawa” była autorem zwycięskie (1-0) bramki w jesiennym, legionowskim spotkaniu naszego zespołu ze Zniczem Biała Piska.

Legionovia już do końca spotkania kontrlolowała wydarzenia na boisku, ambitne poczynania gospodarzy nie przyniosły wymiennego efekty. Dodajmy jeszcze może tylko, że od 87. minuty nasz zespół musiał sobie radzić w dziesiątkę (czerwona kartka w gradacji dla Sebastiana Pociechy)
Teraz (sobota) przed naszym zespołem domowe spotkanie z rezerwami stołecznej Legii, drużyną, która na wiosnę pnie się w górę tabeli jest najbardziej bramkostrzelnym zespołem w I grupie III Ligi.
Oto skład Legionovii ze spotkania w Białej Piskiej: Krzywański – Kaczorowski, Waszkiewicz, Bujak, Wojdyga, Papazjan (66’Pociecha), Rymek (73’Budek), Zaklika, Bajdur (84’ Gubas), Mroczek (84’Sonnenberg), Zjawiński (73’Balicki).